Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért marad együtt 2 szülő,...

Miért marad együtt 2 szülő, amikor minden nap ordítanak egymással, és erőszakoskodnak a gyerek előtt? Ha nincs anyagi probléma, akkor miért keserítik meg egymás életét?

Figyelt kérdés
2014. febr. 23. 12:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert nyilván nem eléggé intelligensek ahhoz, hogy ne a gyerekek előtt csinálják. Mert feszültség persze minden családban van, de azt kulturáltan kell levezetni. Az is lehet, hogy már csak a gyerekek miatt maradnak együtt, de legszívesebben szétválnának. Ha a gyerek kellően nagy már, ő is rákérdezhet, hogy miért csinálják és ez sokat segíthet a szülőknek.
2014. febr. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De akkor miért is van gyerekük, hogy tönkretegyék?
2014. febr. 23. 12:54
 3/7 anonim ***** válasza:
55%
Vannak olyanok, akik "megszokásból" maradnak egymás mellett, akármennyire is megkeserítik egymás életét. De azzal már én sem értek egyet, hogy miért a gyerek előtt kell veszekedni. Kulturált szülő ilyet nem csinál, csak azok, akiknek a személyes sérelmük "megtorlása" fontosabb, mint a gyerek. Vannak olyanok, akik gyávaságból nem mernek szétmenni, vagy azért, mert "úgysem találok jobbat" címszó alatt inkább veszekszik ő is nap mint nap. Pedig rengeteg olyan kapcsolat van, hogy sokkal jobb lenne a gyereknek, ha a szülők befejeznék az állandó, és totál felesleges háborút, és szétmennének. Mindenki nyugodtabb lenne, és kiegyensúlyozottabb.
2014. febr. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%
Inkább csak gyávák a váláshoz. Sokszor nem válnak, mert az rombolná a róluk kialakult képet. Az ilyen emberek nagyon is képesek előadni az ideális, "szent" család látszatát mások előtt. Égő lenne bevállalni,h nincs is minden rendben. És maguk előtt pont azzal takaróznak,h ez a gyereknek így jobb, mintha elválnának. Ez egy végtelenül önző dolog. És jó sok ilyen önző ember van, sajnos.
2014. febr. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is ismertem ilyen családot, takarítani jártam hozzájuk egy ideig. gyönyörű nagy ház, átlagember számára felfoghatatlan gazdagság, magasan kvalifikált értelmiségiek, három gyönyörű gyerek, kifelé ment a "boldog mintacsalád"...

De aztán egyszer akaratlanul fültanúja voltam, ahogy szinte szó szerint öli egymást férj és feleség, de oly módon, hogy ahhoz képest egy jóízű falusi ajtócsapkodós részeges ordítozás szelíd gyengédségnek hat. Valóságos sokkot kaptam, többet nem mertem hozzájuk menni dolgozni, pedig hívtak volna még unokákra vigyázni is...


Hogy miért vannak mégis együtt, nem tudhatom, én csak egy kívülálló vagyok, de az tény, hogy ez egy (kifelé legalábbis) nagyon hívő római katolikus család, és lehet, hogy ennek is szerepe van benne.

2014. febr. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

1 gyerekek

(nem gyötörni akarták őket,azt hiszik,ők mit sem sejtenek,de ha nem előttük veszekednének is tudnák)

2. Anyagi érdek! Amit eddig összehoztak. Esetleg hitel.

3. Félelem

4.esetleg az egyik fél ragaszkodik még!

2014. febr. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Ha nincs anyagi probléma, akkor miért keserítik meg egymás életét?"


Érzelmek is van a világon,nem csak pénz.

2016. ápr. 7. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!