Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Mit jelent az "egyszer tojt...

Paylol kérdése:

Mit jelent az "egyszer tojt tyúk" kifejezés?

Figyelt kérdés
Kezdő baromfitartó vagyok és egy hirdetésben láttam hgyo "egyszer tojt tyúk eladó 300ft/db-áron" . Ez mit jelent? fognak még tojni? érdemes megvenni?
2014. márc. 31. 16:57
 1/3 anonim ***** válasza:

letojt, ha tojást akarsz termelni, ne vedd meg

300 ftért nem adnak tojó tyúkot, kb 700-tól indul

2014. márc. 31. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az ilyen tyúk a telepi ketreces, első tojóciklusán túllévő tyúk, aki valószínűleg éppen vedlik. Sokan kezdenek ilyen tyúkokkal, de elég nagy lutri, nagy kérdés, menyire merítették ki. Ha megveszed, számíts rá, hogy alig lesz a vedlés miatt rajtuk toll és hetek, esetleg hónapok kérdése is lehet, mire összeszedik magukat. Szerintem érdemesebb lehet valamilyen hibrid vagy fajta jércéjét megvenni. Én az utóbbi híve vagyok, mert az folytatható (keltethetsz tőlük csibét), a hibrid pedig ugye végtermék.
2014. ápr. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
2. köszönöm a választ :)szerintem kezdésnek veszek ebből 4-5 darabot, és majd később mikor már megismerem a tyúkokat (viselkedés,igények stb.) veszek drágább "fajtiszta" tyúkokat. Köszönöm mégegyszer.!
2014. ápr. 2. 15:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!