Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Tyúkokkal, hogyan etessem leg...

Tyúkokkal, hogyan etessem leg a kukoricát?

Figyelt kérdés

Vettem 40 hetes Bábolnai Tetra SL tyúkokat. Próbáltam rászoktatni őket darálva a kukoricára ezt megették, de a belekevert egész szemeket nem. Darálógépem nincsen. Azt olvastam, ha éheztetetem őket akkor egy idő után megeszik. 4 napig nem kaptak mást csak egy kis házikosztot és már 1,5 napja semmilyen kaját nem kapnak, még sem eszik meg.

Azt olvastam a tyúkok úgy vannak kódolva, hogy az egészkukorica szemeket ne egyék meg, mert túl nagyok a szemek, de ha az éhség ráveszi őket utána már nincsen gond. A kukorica dobálgatós módszert is próbáltam, de mivel nem tanyasi tyúkok csak bámulnak.


Köszönöm a válaszokat



#etetés #tyúk #kukorica #nem eszi meg a kukoricát
2014. márc. 24. 07:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%

Pedig darálva kell adni, úgy jobban meg tudják emészteni. Nincs valami szomszéd, akinek van darálója?

Kukorica helyett tápot adhatsz még nekik, ha máshogy nem tudod megoldani, de amit most csinálsz a tyúkoknak nem jó.

2014. márc. 24. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ne izgulj, nincs semmi baj! Annyi a hiba az egészben, hogy nekik még túl korai ez a nagy mag (mivel még sosem láttak ilyet)!

Vegyél apróbb szemű magokat(zab+búza+árpa vagy más egyéb vegyes magkeverék kombinációt), és először csak ezeket add némi táppal kombinálva, majd "vedd ki" belőle a darát fokozatosan, és kezdj el hozzá adagolni kukoricát, lassan-lassan. Ez eltarthat 1-1 hétig is. Nem telik el egy hónap, és a madaraid boldog kukorica fogyasztók lesznek! Célszerű azért a kukoricát midig kevés apróbb szemű maggal keverni, jót tesz nemcsak az emésztésüknek, hanem annak is, hogy nem lesz túl egyoldalú a kajájuk. Ha majd zöldet is akarsz nekik adni, csak nagyon nagyon lassan tedd, mert hamár 40 héten át csak tápon éltek, megviseli ez az egész a szervezetüket. Elég napi max. 1 marék, és miután ráéreznek az ízére (akár 1 hét is eltelhet addig), emelheted az adagot, de csak lassan, hiszen ők nem háztájiként éltek eddig. Sok szerencsét, majd írj, hogy mire jutottál!

2014. márc. 24. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
ha éhezteted őket, akkor sem fogják megenni, inkább éhen halnak, a szomszéd ezt csinálta, azt szerencsétlen megdöglött
2014. márc. 25. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

40 hetesek már igen nagyok, a 30 hetes Orpingtonok jóval kisebbek és ők már eszik a kukoricát.

Tegnap az etető alja tele volt kukoricával és ráöntöttem a kukorica, búzadarát. Úgy vettem észre, hogy megették a kukorica egy nagy részét is éhségükben.


Meglátjuk mennyire fogják a továbbiakban kiszórni a kukoricát. Amúgy búzát már kapnak égóta.


András

2014. márc. 25. 07:23
 5/12 anonim ***** válasza:
Rá lehet szoktatni őket a szemes kukoricára, csak kérdés, megéri-e? Ha nem darálod, nekik maguknak kell ezt megtenni (zúza) és az nagyon sok energiájukat felemészti. Ráadásul a takarmány homogenizása is lehetetlen szemesen etetve. Ugyanis hiba csupán kukoricával etetni, keverni kell a takarmányukat. Árpa, búza, kukorica, kevés napraforgó.
2014. márc. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Helyzetjelentés:

4 nap takarmány mentesség (házi koszt és füvet kaptak) csak szemeskukorica volt előttük + két nap teljesen kaja mentesen.

Ezután kaptak takarmányt daráltat, kukoricával és búzával keverve. Megették az egészet.

Eszegetik a kukoricát már, bár még nem fogy rendesen, de eszegetik végre a búza az már ment régóta.


Amit kapnak minden nap:

1 vödör fű, tyúkhúr, stb.

1 vödör házikoszt maradék

Kukorica, búza „darálva” szemes belekeverve

Zeolit és mészpótló kicsi a kajába keverve


Hátrány:

Leállt a tojástermelés, 11 tyúktól amióta van kaja napi egy tojás van. (amíg koplaltak addig volt 3 napi átlagban, gondolom kimerültek a koplalás alatt)


Jelentkezem mikor indulnak be megint.


Andrew :)

2014. márc. 30. 20:19
 7/12 anonim ***** válasza:
Szerintem jó úton haladsz, midig ügyelj arra, hogy a mindennapi táplálékukat (nem fontos nekik adni a házi maradékot) csak fokozatosan változtasd, és akkor meglesznek a várt eredmények! Tojáshozam?. Lesz az is, csak várj türelmesen, furcsa nekik ez az új világ! Könnyedén bele fognak jönni, szeretni fognak nálad!
2014. márc. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Csak jelzem, nálam a 22 tyúk heti 100 tojást termelt minden évben. Előneveltként vettem őket, július végén, augusztus elején kezdtek tojni, és a folytatták is, akármilyen idő volt, míg vágásra nem kerültek jövő augsztusban. Táp nélkül, a saját keverékemtől. Drága dolog a tyúktartás, ha nem termelnek tojást.
2014. márc. 31. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Kedves előttem szóló! Nálunk is a 25 tyúk átlag napi 15-20 tojást tojik (ha nem ülnek el tavasszal/nyáron), de ezek tanyasi csirkék! A vett felnőtt, bolti szárnyas máshogy kezd el mindent, a 40 hetes meg már elég nagy...ha naposként vette volna, persze minden máshogy alakult volna, de a kérdező 40 hetes bolti pipi tartása felől érdeklődött...kérlek, így közelítve a dolgokat segíts neki!
2014. márc. 31. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 gungasam ***** válasza:

A magevő madarak a begyükben előemésztik a magokat. Ezek a madarak fogyaszthatnak apróbb köveket amivel a begyben az előemésztést úgy segítik , hogy a kövek törik a magokat.

Biztosítani kell, hogy vagy a magok legyenek lágyabbak (főzzed meg kissé),vagy Te megőrölöd, vagy lehetőséget adsz a tyúkoknak apró kövek fogyasztására.

2014. ápr. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!