Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Van egy rakat tojásunk hogy...

Van egy rakat tojásunk hogy vegyem rá a tyúkokat, hogy ráüljenek kelteni?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 14. 19:40
 1/4 anonim ***** válasza:
23%

Két ember odamegy, az egyik rárakja a tyúkokat a tojásokra, persze kotyogni fog, de mondogassátok magatokban "én vagyok a homo sapiens, én vagyok az erősebb".

Ha ez megvan, egyiktek tartsa erősen a szárnyast, a másik egy szikszalaggal tekerje körbe, mármint a tyúkot és alatt a tojásokat.

Ezáltal a tyúk bármerre megy, a tojások a feneke alatt maradnak.

Ha túl sokat mozogna, a "tyúkkipányvázás" nevű módszert ajánlom, ami abból áll, h a szikszalagra rátekertek egy közepesen vékony zsineget és a másik végét, mármint a zsinegnek, odakötitek valamihez. Ekkortól nyugton marad és mivel más választása nem lesz, kikölti a tojásokat.

2014. ápr. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Először is kakas is kell hozzá, mert csak megtermékenyített tojás keltethető. Másodszor én úgy emlékszem, hogy a nagyanyám egyszerűen berakta a vessző kasba a tojásokat, rátette a tyúkot, az alsó kast meg leborította egy másikkal (mindezt a konyha sarkában). A tyúk ült a tojásokon, néha kiengedte enni meg inni, de aztán visszatette a tojásokra.
2014. ápr. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 doboszoli ***** válasza:
82%

Nem tudod "rávenni", sem szép szóval, sem erőszakkal.))

A kotlást a tyúk szervezetében hormonális változás váltja ki, a hosszabbodó napok, és a jó idő hatására. A tojástermelés abba marad, a testhőmérséklet megemelkedik, a takarmány felvétel csökken, a szervezet felkészül a költésre. Ez egyedfüggő, vagy bekövetkezik, vagy nem.

Még ekkor is van benne rizikó, mert sok állat nem "zsong be" eléggé, elhagyja a fészket időközben.

Szóval ezt bízd rájuk, nem lehet erőltetni, vagy marad a keltetőgép.

-állattenyésztő-

2014. ápr. 15. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Van kakasod is?

Tyúkot nem tudod rá veni. Ösztönösen alakúl ki náluk a kotláz, ahogy az elötem szóló írta.

Könnyen fel ismered mikor kotlik a kotlós: jellegzetes, kottyogó hangot ad, rendithetelenül ül egész nap/este a tojásokon, nem száll le róluk ha pl megsimogatod.

Nem minden tyúk kezd el kotlani, sőt a tápon nevelt, üzemből vett tyúkok abszolult nem kotlanak.

Ha meg kotlott egy, azt vedd külön a többitől, 20-21 tojás fér alá, és 21nap alatt költi ki

itt neten mindenképp nézz utána a csibe nevelésnek, ha komolyan gondolod.

2014. ápr. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!