Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Szeretnék elkezdeni nyúlakkal...

DuncanMcLoad kérdése:

Szeretnék elkezdeni nyúlakkal foglalkozni.3-4 anyával mennyi idő alatt hozna, és mennyi pénzt? Milyen fajta nyúlat érné meg tartani? és érdekelne a felvásárlási ára is . (kg/ft)

Figyelt kérdés
2014. ápr. 15. 15:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Csakis húsfajtákkal érdemes kísérletezni,tehát belga vagy kaliforniai.Ezek relatív gyors növésűek.Mivel ne Mo,n élek a többit nem tudom.
2014. ápr. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
3-4 anya arra elég, hogy a családot ellása hússal. Felvásárlás már nem nagyon van, ami árakat hallottam, az mellett meg nem hiszem, hogy megérné nekik eladni (400 ft/kg körüli ár élősúlyban). Ha mégis belevágsz, akkor én a Pannon fehéret javaslom. Nincs fajtaleírása, mert kizárólag gazdasági szempontokat vettek figyelembe náluk. Felvásárló helyett én megpróbálnék kiépíteni egy stabil vevőkört és háztól adnám el őket, akkor élősúlyban kérhetnél kb. 800 ft/kg ár körül. Ehhez elég a kezdeti 3-4 anya, aztán ha beindul a dolog, akkor lehet fejleszteni az állományt.
2014. ápr. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Keverék hús nyulak nem jók próbaképpen ? :)

Illetve gondolkodtam azon is hogy itthon állitanám elő a húst,és azt adnám el kilóra, de azt nemtudom mennyire éri meg,és hogy hova lehetne eladni. De második válasziró, irhatnál üzenetet,és privátban folytatnánk.

2014. ápr. 15. 21:34
 4/6 anonim ***** válasza:
Nyugodtan, azok nem is annyira érzékenyek. Aranyos vagy, de nem vagyok olyan nagy szakértő csak én is tervezem, hogy beállítok pár anyát, egyrészt a családnak húsnak, meg a kutyáknak is jutna némi nyesedék, nyúlfej, meg esetleg eladásra, ezért különböző fórumokon utána néztem a dolgoknak. Sajnos egy ideig még jegelni kell a dolgot.
2014. ápr. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Én is igy tervezem. Családnak főként, de néha-néha el is szeretnék adni belőlük. :) Esetleg rokonoknak egykis nyuszi husi. Mivel szeretem az állatokat,nem sajnálom azt az időt amikor foglalkozni kell velük.

Most sikerült beiktatnom 7 db 2 hónapos testvért. Ezekből lessz vágva is,és eladva is. Ha már ingyen voltak nem árt az a pici haszon. ;)

2014. ápr. 16. 20:13
 6/6 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező,


Ha teheted menjél vissza a kályháig, és vásárolj Kaposváron Pannon fehéret, vagy ha Debrecen közelebb van neked, akkor Debreceni fehéret Juráskó kft. Sajnos háztól már nehéz jó minőségű állatokat szerezni. Legalább 2 bak és 2 anya legyen az indulóállományod-

2014. ápr. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!