Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Hogyan győzzem meg a szüleim,...

Hogyan győzzem meg a szüleim, hogy vegyenek nyuszit? (nem csak azért, mert húsvét van! )

Figyelt kérdés
Nem engedik a nyuszit,pedig van 2 hörim,elég sok kajájuk van,meg széna is,így nagyon több kaját sem kéne neki venni... Forgács is van,fogkoptató is van plusz.. Mindent tudok róluk,amit csak kell...Mégsem engedik...

2014. ápr. 20. 16:43
 1/2 anonim válasza:

Mi tartottunk egyszer nyulat kedvencnek, és bár kertes házunk van, így is sokkal nagyobb munka és felelősség, mint egy hörcsög vagy egér.


Először is egy nyúl jóval nagyobb termetű állat, virgoncabb, erősebb. Nagyon sokáig elél egy hörcsöghöz képest. Míg a hörcsög kb. minden növényi eredetű dolgot megeszik, addig a nyúl csakis szénát, de vigyázni kell, hogy száraz, tiszta széna legyen, ha vizes lesz a széna, és megeszi, halálos puffadást is kaphat, ha penészes, attól is meghalhat. Nagyon sokat kakil és pisil egy hörcsöghöz képest. Nagy a mozgásigénye, nem lehet állandóan ketrecben tartani, szaladgálnia kell a szabadban, de vigyázat, nem lehet felügyelet nélkül hagyni, mert könnyen hőgutát kaphat a napon, nedves füvet ehet, amitől felpuffad, vagy mérgező növényt ehet meg. Ásni is szokott, nem is keveset.


Szóval az én tapasztalatom az, hogy egy nyúl tartása, inkább hasonlít egy kiskutyáéra, mint egy terráriumi hörcsögére, egérére.

2014. ápr. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Van kutya,cica,és anya tudja,hogy tisztában vagyok ezekkel. Meg én nagyon szeretnék oroszlánfejű kislány nyuszit,szürkét. Csak nem engedik... Hogy győzzem meg őket?
2014. ápr. 20. 17:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!