Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Kikeltek a kiskacsák mit...

Kikeltek a kiskacsák mit csináljak velük?

Figyelt kérdés
Két kacsám is ült a tojásokon kb 40 tojás van kettőjüknek egybe ma reggel mentem ki 7 felé megnézni meg kiengedni őket és egy kiskacsát találtam az anyja mellet behoztam betakartam beraktam kandalló mellé de nem egyből rá hogy azért ne legyen forróság neki csak épp meleg, most mit csináljak vele hogy neveljem hogy etessem? már kezd észhez térni még nem mozog vagy valami de már mocorog halkan próbál hápogni ... egyenlőre bent tartanám pár napig őket aztán mikor picit nagyobbak kint lennének már megcsináltam nekik szép nagy helyet külön a csibéktől mivel azokat is tartok és egybe vannak a kacsákkal...

2014. ápr. 21. 10:42
 1/5 anonim ***** válasza:
82%
Nem értek hozzá, de talán hagyd az anyja mellett. Ő jobban tudja, hogy mit csináljon velük. A kacsák a történelem során általában nem a kandalló mellett cseperedtek.
2014. ápr. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azért hoztam be mert kimentem és az a látvány fogadott hogy szegény kiskacsa ki volt dobva a ól közepére és senki se melegigette ... és azért hoztam be hogy melegbe legyen...
2014. ápr. 21. 10:52
 3/5 anonim ***** válasza:
84%
énse nagyon értek hozzá de szerintem vidd vissza, anyja tudja etetni, melegiteni, ellátni, valszeg azért volt "kidobva" mert az anyja még a többit keltette vagy csak simán elcsatangolt, vidd vissza és figyeld, ha az anyja tényleg nem törödik vele akkor vedd a saját kezedbe a dolgokat addig ne
2014. ápr. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 doboszoli ***** válasza:

A kacsa meglehetősen rosszul nevel, ezért szokás inkább kotlós tyúkkal keltetni a tojását.

Miután hideg is van, ha meg akarod menteni a kicsiket folyamatosan szedd el az anya alól, tedd 30 fok körüli helyre, (infralámpa) száraz szalma vagy fenyő forgács alomra, kapjanak baromfi indítótápot, langyos vizet.

Amíg pihések elég kényesek, ha már kezdenek fehéredni, ki lehet szoktatni őket, de a zárt épület ekkor is álljon rendelkezésre. 7 hetes koruk után a jégeső sem árt nekik.

2014. ápr. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segitséget. ma folyamatosan figyeltem eddig 6 kiskacsa van két tojás földhő csaptam mindkettő üres volt.
2014. ápr. 21. 19:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!