Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Megültethető-e a kakas?

Druszám kérdése:

Megültethető-e a kakas?

Figyelt kérdés

Na most... szerencsétlen kakasomat "baleset" érte... fél szemére megvakult, de mivel ő a kedvencem, úgysem fogom levágni... A kérdésem az volna (tudom, mennyire röhejes, szóval... mindegy)... tehát az a kérdésem, hogy tudnám-e szegényt "hasznosítani" esetleg egyfajta "kotlósként"?


A baj az, hogy alig lát, a taraja pont ráhajlik a jó szemére, a szabad szeme pedig üzemképtelen... emiatt nagyjából csak egy helyben ül és "tapogatózik", annyit lát a világból, amennyit a lelógó taraja alól kikandikál, ami nem sok... ezért gondoltam, ha már úgyis ül szegény...


Szóval, hallott már valaki ilyesmiről egyáltalán? Vagy nagyon nagy marhaság?


Előre is köszönöm szépen!



2014. máj. 14. 11:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
3%
Kakast nem ultetik, az ha jol tudom tojasbol kel ki, ultetni csak azt lehet ami noveny, vagy nem jol tudom? (Varosi vagyok, javitsatok ki!)
2014. máj. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem, egyszerűen nincs benne az ösztöneiben, hogy üljön a tojásokon és keltse ki őket. A strucckakasban megvan.
2014. máj. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%

nem. A kotlás nem csak az ülés hanem egy csomó egyéb tevékenység is ami ösztönös és a kakasnál hiánmyzik. (pl a tojások forgatása, a csibék vezetése stb)


Esetleg a tarajmásik oldalra szoktatásával vagy valamilyen korrekciójával tudsz az életminőségén javítani.


Van másik kakas is a csapatban? Mert az verni fogja. A csirkék között lineáris a csapatsorrend, mindenkinek megvan a pontos helye

2014. máj. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
50%
Billentsd át a taraját a másik oldalra és egy csepp pillanat ragasztóval fogasd oda. Így a látás kérdése meg oldódott. Egyébként a kérdés tényleg röhelyes.
2014. máj. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%
A taraj átszoktatásával legalább látna egy kicsit. Elültetni nem tudod sajna.
2014. máj. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én a 2-es válaszadó vagyok, a stiláris megfogalmazást kifogásoló városiaknak csak annyi, hogy a népnyelv valóban ültetésnek, megültetésnek nevezi azt, amikor a kotlóst ráültetik a tojásokra (egy fedett kas alatt), hogy keltse ki azokat.
2014. máj. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Szeretném megköszönni minden konstruktív válaszadónak. Egyébiránt talán tányeg kissé elszállt a kérdésem (ráadásul a tárgyával együtt röpképtelen, mint kiderült), de... nost tényleg szeretnék az életminőségén javítani. Eddig a pillanatragasztós ötlet a leg reménytelibb (általában az átszoktatás), de vigyázni fogok, nehogy több kárt csináljak, mint hasznot... sajnos nem túl aktív a baleset óta, így nemigen lesz nehéz dolgom...


Még egyszer köszönöm a válaszokat!

2014. máj. 14. 18:20
 8/11 doboszoli ***** válasza:

Kedves druszám, ha megoldod a kakas ültetését, és a csibék is kikelnek, biztos, hogy Tiéd a Kossuth-díj!)))

A kotlás amúgy a "helyben maradáson" kívül egyfajta lázas állapot, a kotló testhőmérséklete megemelkedik, mert ez kell a tojásoknak.

A kakas látásával ne foglalkozz, hidd el megoldja magának, hogy ne menjen a falnak.(ld. puli).

Pillanatragasztó: ezen szakadtam!

-állattenyésztő-

2014. máj. 15. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Jobban teszed, ha levágod. Egyszer meghagytam a kakast, 4 év után a nejem 6 órán keresztül főzte belőle a pörit. Mondjuk az íze isteni volt, de nem készült el ebédre.
2014. máj. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
91%

A kérdés amúgy nem olyan nagy bolondság mint elsőre tűnik. Van egy tök jó kis könyv, a címe: "Hagyományos kisállattartás - baromfi és házinyúl". Ott régi-régi, akár 100 vagy még több évvel ezelőtti szokásokat is leírnak a különböző baromfifajok tartásával kapcsolatban. és pl van olyan, hogy kappant ültetnek kotlóstyúk helyett (tudom, itt most a kérdező rendes tökös kakassal rendelkezik), szóval vannak/voltak cifra dolgok.


Kérdező, az a baj, hogy a kotló tyúk tökre vigyáz, hova lép, hova ül, nem szarja össze a tojikat, felborzolja magát, hogy jó meleg legyen, szóval egy egy helyben gubbasztó madár és egy kotló madár nem azonos kategória.


A kakasod szerintem előbb-utóbb elhalálozik: vagy elfertőződik a kiment szeme, vagy elverik a többiek, szóval nagy jövőt nem jósolok neki. Nekem volt egy gyönyörű Vorwerk tyúkom, aki túlélt egy ölyvtámadást, de a szeme bánta. Sokáig, vagy fél évig élt fél szemmel, de aztán egyszer nekimentek a libák és szétszedték szegényt... Az állatok nem tűrik meg a gyengét maguk között.

2014. máj. 16. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!