Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Házinyúl ehet frissen sárgarép...

Házinyúl ehet frissen sárgarépa zöldet? Mivel etetitek a nyulaitokat?

Figyelt kérdés
Mindent felsorolnak a neten, hogy miket ehet a nyúl csak sehol nem írják le azt, hogy azt fonnyasztva, teljesen szárazon, vagy frissen szedve is ehetnek a nyulak. Ha pl most szedek fel répát, a zöldjét rögtön adhatom a nyulaknak? Ti milyen gyakran adjátok a sárgarépa gyökerét, almát, gyümölcsöket, tehát amik desszertnek számítanak? Anyanyulaink vannak, nem hízlalni akarjuk őket, csak azt se szeretném, ha túlsúlyosak lennének, de éheztetni se akarom őket. Mindig van előttük száraz lucerna, kevés nyúltápot kapnak, mostmár csak 1 nap 1x, mert nem nagyon eszik, pedig mikor először kaptak oda voltak érte, takarmány kukoricát kapnak 1 nap 2x, minden nap adok nekik zöldséget, répát, salátát, zeller szárat, néha karalábét, almát 2 naponta keveset(mag nélkül)... Légy szíves írjátok már le hogyan etetitek a nyulaitokat, csak hogy megnyugodjak, hogy nem rontok-e el valamit! Köszönöm!
2014. máj. 18. 13:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Én mindennap kaszálok nekik friss füvet, de emiatt száraz lucernát ,szénát nem eszik meg. Kukorica nem a legjobb,mert hizik tőle ,inkább az árpa. Szerintem a nyúlnak a gyümölcs nem nyerő , a magas viztartalma miatt. Zöld növényeknél is kerülni kell a húsos levelű,magas viztartartalmúakat. Állitólag a frissen vágott lucerna sem javasolt.
2014. máj. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, azt olvastam, hogy a kukorica hízlal, nem is adok belőle túl sokat, csak reggel és délután egy-egy maréknyit kap a 2 nyúl, búzát nem nagyon eszik, ha nem rakok nekik be mást, akkor megeszegetik, de míg a kukoricát sec-perc alatt megeszik, a búza ott áll fél napig. Gyümölcsöt csak almát kapnak, abból is kb 1-nek a felét adom a két nyúlnak vagy csak a 1 almának a héját. Én úgy tudom a magas cukortartalom miatt nem szabad sokat adni a gyümölcsökből. Pitypangot nagyon szeretik, azt fonnyasztva eszik. Friss zöldet/lucernát még nem mertem nekik adni, 4-5 hónaposak a nyulak. Lucerna van nekik szárítva, attól nem lesz bajuk. Rosszul írtam, nem anyanyulaink vannak, hanem anyának szánjuk őket, ahogy írtam még nincsenek 5 hónaposak se, majd nyárra tervezzük a pároztatásukat. Azonos nemű nyulakat lehet 1 nyúlházban tartani? Van egy sötét szürke és egy fehér de a szürke sokkal nagyobb, pedig testvérek elméletileg, lehetséges, hogy nagyobb testű ugyanazon családból való egyik nyúl?
2014. máj. 18. 16:45
 3/3 anonim ***** válasza:
Nálam egy helyen vannak kissebbek nagyobbak, csak a lényeg hogy a bakokat minél előbb ki kell emelni , mert probléma adódik. Búzát ne adj neki ,nem tudom miért ,de én is úgy hallottam hogy az nem jó. Frissen adhatod neki a zöldet nyugodtan , de ne legyen vizes, pl eső utáni szedés. Kukoricáról pedig mint irtam válts árpára. Zab is jó, de azt nem csipik annyira. Mindenfajta gyümölcs meg stb ,én nem javaslom. Nyulaknak egyik fő veszélyt a szunyog okozza a másik nagy probléma az emésztés körül van. Elcsapja a hasát valami, bélfertözést kap,felfúvódik. Nem kell neki jutalom falat meg egyebek.
2014. máj. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!