Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Hogyan rontsak a spekulansok...

Hogyan rontsak a spekulansok a tej minoseget?

Figyelt kérdés
Az uncsim vesz tejet egy teheneket tartotol de nem tudjuk miert a tej vekony, szinte izetlen, nem lehet csinalni belole iaurtot sem turot (a gazda is csak leadja a tejet nem csinal belole semmit). Azt halottuk hogy a teheneknek a gazda ad sok sot hogy szomjasok legyenek, es igyanak aztan sok vizet hogy igy tobb tejet adjanak le, igaz lehet ez, nem ez okbol rosz a tej?

2014. máj. 21. 09:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Menjünk sorjában ...

1, A tej azért vékony,ízetlen, mert intenzíven tartják az állatot. Ami annyit jelent, hogy a mennyiség fontosabb, mint a minőség.

2, A tehenek amúgy biztosítani kell a nyalósót, függetlenül attól, hogy ad-e tejet vagy sem

3, A tehén amúgy is több vizet iszik a laktációs időszakban, különben kevesebb tejet adna


Én biztosan máshoz mennék tejért, illetve nyugodtan mondd el a gazdának, hogy pocsék a teje.

2014. máj. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszt,megtortent hogy vissza vittem azota en vagyok a > bolond < kotekedo, a gazda azt tartja hogy a tej >finom,frisss < csak azt nem ertem a csarnokban hogyan fogadnak el ilyen tejet ?!? aztan meg felek hogy masnal se jobb.
2014. máj. 26. 14:31
 3/4 anonim ***** válasza:
Pl fel szokták vizezni a kifejt tejet - ezt mondjuk egy egyszerű fagyasztási próbával manapság a felvásárlók egyből kiszűrik (így ugyanis megváltozik a fagyáspontja), de ha a csarnokban nem nézik meg, hanem összeöntik a többihez, akkor a csaló embernek nyert ügye van, nem derül ki.
2014. máj. 30. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
En csak nem ertem miert kell a teheneknek sot nyalniuk ??? Mamamnak mikor kicsi voltam ilyesmi eszebe sem jutott,igaz nem arulta a tejet csak a csaladunk itta es a tej olyan finom tejfolos ize volt,amit viszont veszek most a szomszedomtol (pedig nem lattam hogy felvizelte volna ugyanis a bodon ures volt) de a tej izenek szinte olyan hugy vagyis istalo ize van.
2014. máj. 30. 17:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!