Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Állatokat szeretnék tartani,...

Állatokat szeretnék tartani, mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
Kertesházba költöztünk, ahol szeretnék haszonállatokat tartani, nem eladásra meg hasonlók, csak saját "fogyasztásra" meg ugye rokonoknak, barátoknak adni maximum. Gondoltam a brojlerre, ami ugye kb 2-3 hónapos meló, míg felnevelek mondjuk tavasszal 30-at, aztán egy évnyi tyúkunk máris van. Gondoltam nyúlra, amennyire utánaolvasgattam 1 anyanyulat és egy bakot érdemes tartani folyamatosan, a kicsiket 2-3 hónap alatt felnevelni, majd levágni. Így egy évben ebből is meglenne 30-40 levágott nyuszi nem? Valamint gondoltam még kecskére/juhra/sertésre. Ezek közül melyiket érdemesebb tartani, és hogyan? Szóval magányosan, vagy többet egyszerre? És ezek hogy vannak, mennyi időn belül vághatók?
2014. máj. 25. 07:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Hasonló kezdőként én arra jutottam, hogy veszek pár csirkét és meglátjuk mire megyünk egymással. Én valami magyar fajtára gondoltam, és mindig frissen vágnám...

Mire az első adag tyúk elfogy a szomszédokkal meg lehet beszélni melyik állat tartása mivel jár, milyen haszna van. Én nem merek egyszerre belevágni, mert semmi tapasztalatom sincsen.

2014. máj. 25. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Persze, ez nálam is így volt, először pár tyúk és nyúl, aztán a többi. Viszont nekem van tapasztalatom, de inkább ilyen gyermekkori.
2014. máj. 25. 07:43
 3/6 Singham ***** válasza:

Tyúkkal kezd. Azzal a legkönnyebb boldogulni. Lényegében a tyúk a belépőszint az állattartás világába. Nyúl túl macerás egy teljesen kezdőknek, meg ott van az a tény is, miszerint sokan nem szeretik a nyúlhúst. Te mivel saját magadnak akarsz termelni eléggé szívás lenne, ha a legelső megfőzött/megsütött nyúlnál jönnétek rá, hogy nem ízlik nektek.

Ezért, mint írtam vegyél ,,kitojt" csirkéket (akiket a tojás termelésből kivonnak, mivel már nem termel annyit), és tölts el velük egy ,,szezont". Kezdőként keltetést meg napos csibék vásárlását nem ajánlom. Sok macera van velük.

2014. máj. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én szeretem a nyúlhúst, egyébként nem tartnaék :) De köszi, megfogadom a tanácsodat!
2014. máj. 25. 18:36
 5/6 anonim ***** válasza:
a nyulat is lehet kicsiben kezdeni. ha építesz nekik ketrecet, meg van terület, ahonnan tudsz kaszálni nekik szálas takarmányt, akkor jó dolguk lesz. óriás bakot és szapora anyát javaslok. és bármit is választasz olvass utána. ne a neten! hanem tisztességes szakirodalmakban.
2014. máj. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én azt javaslom alaposan nézzél körbe, ahova mentek lakni. Ha már rendelkezésre állnak melléképületek, akkor azokból könnyebben megmondható minek érdemes nekiállni. Még nincsen döntve pontosan hova mentek, akkor mindenképp olyan ingatlant vegyetek, ahol a számodra szükséges melléképületek már ott vannak és jó állapotúak.

Mivel nem csak magadnak csinálod, hanem a szűk családikörnek és a haveroknak, érdemes tisztában lenni ők mit szeretnek megenni (kérdezz rá, ha nem tudod). Az emberek döntőhányada csirke és sertés húst eszik egész életében, ezekből bármelyikre biztosan vevők lesznek. Az előttem szólóval egyetértek, mindenképp aprójószággal érdemes belevágni kezdésnek és a fokozatosság elvét követve építeni a saját gazdaságot, növelni a munkát otthon.

Irodalom tekintetében tudok segíteni a magam módján. Van egy szép gyűjteményem mezőgazdasági témában, még a sokat látott vén rókák is hasra estek tőle ;) Szeretném majd még bővíteni, de meg kell találom hogyan tudom nővelni a tárhelyet, mert már teljesen tele van (5Gb). Röviden összefoglalva, a következő teendőid vannak:


1, Megtudni minden érintettől milyen húst szeret megenni

2, Az megvásárolt ingatlanon milyen állattartásra alkalmas melléképületek vannak


Ezt követően lehet érdemben tanácsot adni, minek érdemes nekiállnod.

2014. jún. 1. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!