Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Akik állatokat tartanak és...

Akik állatokat tartanak és munkahelyük is van mellette, hogy oldják meg az ellátásukat?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert "kettős" életformát szeretnék élni, erre keresem a megoldást. Szeretnék sok háziállatot (póniló, nyúl, szárnyasok) hobbiból (azaz nem vágnám le őket), esetleg további haszonállatot is (juh,kecske,tyúkok) melyeket értékesíténék...


Városi vagyok évtizedek óta, bár falusi gyökereim vannak.

A városhoz köt minket a munkánk is, napi 10 órát legalább távol vagyunk. És szeretnénk az éves szabadságunkat is kiélvezni utazással, így ebbe nem fér bele, hogy saját magunk gondozzuk az állatokat.


Anyagilag tehetősebbek vagyunk, ebből kiindulva szeretnék olyan megoldást találni, hogy mégis legyen egy nagy telkünk, vagy tanyánk, viszont éljen ott egy házaspár, aki a gondozásukat ellátja, plusz valamilyen tevékenységből magukat is ellátják (amihez esetleg biztosítok eszközöket, beruházást). Csak attól tartok, ha anyagilag megerősödnének, egy idő után otthagynának... Meg nem is könnyű ilyen házaspárt találni, aki lakhatásért+némi pénzjuttatásért oda költözne a telkemre.


Hogy lehetne megoldani azt, amit szeretnék?


2014. máj. 9. 19:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Nagyon szép tervek! Szerintem teljes mértékben kivitelezhető. Biztos, hogy találnál hamar olyan idősebb házaspárt, akik már nyugdíjasok és szívesen vállalnák. Tedd fel hirdetésben a hirdetőoldalakra, igényesen megfogalmazva és szerintem jelentkeznének!
2014. máj. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekem hobbiból van nyúlaim, szárnyasaim. Bár nem dolgozok, de már ott tartok, hogy a napi etetés fárasztó, és ezt úgy mondom, hogy mellette kapálgatok, ügyeket intézek, és próbálom a korombeliek életét élni, amennyire tudom. ( Nem vagyok idős).

Ha 10 órát kellene napi szinten dolgozni, akkor is el tudnám látni őket, nem ezzel lenne a gond.

Hanem csak azzal, hogy egy idő után már csak nyűg lenne, hiszen alig vagyok velük, nem tudom kiélvezni azt a kis időt, és mire oda jutnék, hogy szabira mennék, már meghaltak.

2014. máj. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Igen, valami hasonlóra gondolok.

Fel kellene hívnom ezeket a hirdetőket és beszélgetnem velük, ők hogyan csinálják...


[link]


(A második válaszoló lényegében nem a kérdésre válaszolt, csak megismételte a bennem is felmerült problémákat, de azért köszönöm:) )

2014. máj. 9. 20:55
 4/9 anonim ***** válasza:
78%
Én benne vagyok ebben. Nekem itthon van 2 lovam, vagy 50 juhom, és 25 kecske. Mellette van megszámlálhatatlan szárnyas, és néhány macska kutya. Én is dolgozom. Reggel 5kor kelek, kimegyek, felabrakolok, beszénázok, majd kiengedem őket a karámba. Ott elvannak, majd délután hazaérek. Két műszakban járok, hol délelőtt hol délután. Ha délelőtt akkor 6-tól kezdek, így hamarabb kelek. Felabrakolok ha kell, és ki a karámba. 14.00-ig dolgozom, hazaérek 15.00-ra. Feltöltöm a lovak juhok kecskék jászolát kaszált zölddel, aztán kiganézok alóluk. Bealmozok aztán bent tevékenykedem. Kicsit pihenek, végzem a dolgomat. Este 18-19.00 körül kihajtok a legelőkre, itt ellegelnek úgy 21.00-ig. Hazahajtom őket, már bemennek az ólakba ott beszénázok, és bezárok. 22.00-ra már megfürdök, és pihenek. Ha kell akkor kocsiban a lovakkal dolgozom, vagy alkalomadtán lovagolni jönnek gyerekek. Nekem nem megterhelő, örömemet lelem benne. Megoldható házaspár nélkül is, ha kevés állatot tartasz, 2 póni, vagy 5-5 kecske birka, pár szárnyas. Nem sokba telik, ha tényleg megfogod a munka végét. Ha bérelsz embert, akkor nem hozzád hanem azokhoz nő az állat, nem jó az úgy. Munka mellett is megoldható minden, csak meg kell tudni meg kell akarni oldani.
2014. máj. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Azt kellene eldönteni, hogy dolgoztatni akarsz valakiket vagy magad akarod csinálni? Ha dolgoztatni akarsz, annak is megvan a megoldása, ezt a részét nem feszegetem.

Ha magad akarod csinálni, akkor legfontosabb, hogy tudjál korlátot szabni az elképzeléseidnek, mert magadnak csinálod a munkát. Az új földtörvény értelmében 1 ha-nál (10000m2) nagyobb földterület nem kerülhet a nevedre, ezért tanyát is így válasszál. Ami reálisnak mondható kezdésnek te esetedben, az kb 2000-3000m2 telekkel megáldott kertes ház, ahol még megvannak az állattartás melléképületei, nem messze a várostól, ahova szeretnél bejárni. Fokozatosság elvét kell követni, hogy tudd mikor érted el azt a pillanatot, mikor még tudsz gondoskodni a növényekről, állatokról, de már többet nem tudsz bevállalni. A régi háztáji időszakában az emberek max 1-2 haszonállatot vállaltak be, meg a kertet. Többet nem is tudtak volna, mert nekik is 8 órát kellett dolgozni a gyárban. Az életed itt úgy nézne ki, hogy mikor munkából megjössz kezdődik az "otthoni" műszak nap nyugtáig. Az éves szabadságod az lesz, hogy otthon a kertben kapálsz, az állataiddal foglalkozol, mert ugye az állatnak nincsen húsvét vagy karácsony, és nem mennek szabadságra sem. Róluk mindig gondoskodni kell! Azt az apróságot se felejtsük el, hogy sokat kell tanulnod könyvekből, mert ehhez az élethez a tudás nincsen a fejedben.

2014. máj. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Dolgoztatni szeretnék.

Létrehozni egy kis gazdaságot, ahol van gyümölcsös meg haszonállat, ennek feléből fenntartaná magát a tanya és az ott élők, a másik fele megmaradna nekem haszonként (melyből további fejlesztéseket végezhetek). Így további háziállatok beleférnek, az ott élők el tudják látni őket is, az már nem nagy munka.


Magunk részére pedig szeretnék egy kis faházikót is, melyben megszállhatunk egyszer-egyszer.


Az egész legyen közel a városhoz, ahol lakom. Ideálisan egy település szélén levő utca (közművesített), mely mögötti területet (5-10ha) megvásárolhatnám. Van mg.-i végzettségem.

2014. máj. 10. 12:57
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha szeretnél kettős életformát élni és még pénzt is akarsz vele keresni, jelentkezzél ide :


[link]

2014. máj. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
77%

Irigyellek. :) Én azt szoktam tervezgetni ha egyszer nyerek a lotton,.... szóval az egyik amit szeretnék egy saját tanya, birtok. kicsit olyan érzést ad ez, mint amikor visszatérünk a gyökereinkhez, közelebb kerülünk a természethez. De, gondoljuk csak jobban végig. Te üzleti alapon egy idös házaspárt dolgoztatnál a magad kedvére, vagy hasznára.. Idönként elmennél oda megsimogatni a lovakat, megszeretgetni a kis kacsákat és közben abban az illuzioban élnél hogy az a tied, hogy te ott jól érzed maga, hogy te ott otthon vagy. Valoban erre vágysz ?

Létre hoznál más valakinek egy élet teret, életet amit te akarnál élvezni, mert van rá pénzed ?

Valoszinüleg most azt gondolod letámadtalak,hogy vádollak.

Nem. Fog fel ugy, a belsö hangod kérdez rád. Én ezeket már nagyon sokszor átrágtam magamban,miközben ezen ábrándoztam. Nem ide tartozó,de példaként emlitem csak.

Még ifjú koromban megszállott Bruce Lee rajongó voltam,ahogy sok más fiatal is. Az egyik rokonom szintén. Ö elis ment önvédelmi sportokat tanulni. Tán maga sem tudja hányet tanult. Mára, kung fu edzö, idönként magán okatat is. Már ifjú koromban is mindig szekált, hogy szerinte nekem jobb ehetségem van rá mint neki, menjek én is tanulni ilyeneket. De én nem mentem el, egy egyszerü ok miatt, ami nem nagyon ért ö. Azért mert számomra ez egy életforma. És nem tehetem meg, nem tudok ugy élni ahogy mondjuk 1000 évvel ezelött éltek mondjuk a shaolin papok. Bármit tennék az önámitás, nem ugyanaz, csak utánzat. Te kettös életet emlitesz. De ez nem az lenne.Nem élhetsz két életet egyszerre. Mondhat bárki bármit,fizikai lehetetlenség.

És nem elfelejtendö téma az sem,hogy azok akik elvállalná velük milyen viszonyod lenne ? Értem ez alatt a jogi részt. Munkáltatójuk lennél ? Albérlök lennének ? Mi van ha egyikük, vagy mind ketten lebetegszenek, és nem tudják el látni az állatokat? Kirugod öket ? Vagy fogadsz melléjük másik párt ? Idös házaspár. Gondjukat fogod viselni ha már nagyon öregek, maga tehetetlenek ?

Szépek a gondolataid, elsö neki futásra önzetlennek és jó szándékunak tünnek. Ha szabad javasolnom, jól gondold át mit is szeretnél. Vagy te magad élj ugy ahogy szeretnél,amit leirtál, vagy ne tedd. Ezek nem olyan dolgok,hogy oda rakok egy szép követ, milyen jól néz ki.

Felelöséget kell vállalnod más emberek életéért, és állatok életéért is. Mint erkölcsileg, mint anyagilag. Feltételezem az anyagi jóléted a munkád biztositja. Mi van ha megszünik a munkád ? Akkor is tudod fizetni amit kell ?

Nekem ha sok pénzem lenne, ha annyi lenne hogy nem kéne gyárban dolgozni, és létre hoznák valami olyasmit mint krisna völgy. Egy helyet, ami eltudja tartani önmagát. Egy önnellátó életet probálnák meg létre hozni. Akár olyan formában is,hogy termelnék valamilyen zöldésget, gyümölcsöt, vagy húst. nekem is kellenének milliók. Csak annyi ami ahhoz kell élni tudjak. Számomra fontosabb lenne az, ismerjem azt a lovat. Tudjam mikor milyen betegségse volt. Lássam boldogan nyargalni,a minden napjaink közösek legyenek. Próbáld meglátni, az a kis birka, az is egy élö személyiség. Bugyutya meg bárgyu, de egyéniség. Vannak érzései, igényei. És hidd el, még ha csak répát termesztes is. Szivből,szeretetböl kell hogy tedd. Ha ezt nem tudod megtenni, ha nem érzed ezt, szerintem ne tedd.

Bocsi ha modortalannak, vagy gorombának tünik amit irok. A szándékom csak az volt, felrázzalak egy kicsit.

2014. máj. 14. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
77%

Eszembe jutott még valami. Ha mindenképpen kitartasz eredeti elgondolásod mellett. Egy tipp, ötlet.Csak elgondolkodtam azon én hogyan tenném mindezt. Ime :)

Vegyél egy akkora telket amire lehetöséged van. Épittess rá egy házat meg amit szükséges. Fogadj örökbe egy családot.

Vagy akár egy árva testvér párt. Arra is van lehetöség nem te neveled öket hanem hivatásos nevelö szülök. Te csak a szponzora lennél az oda költözö családnak. Akik ellátnák amit kell. Ajánlom figyelmedbe a magyar máltai szeretet szolgálatot. Ha elég pénzed van, akár létre is hozhat egy olyan farmot, ahol nem csak egy család van van, hanem több állami gondozott gyerek. Ök örömmel foglalkoznának állatokkal, kertészkedéssel.

Én ezt tenném.

2014. máj. 14. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!