Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » SOS! Kecskének létezik-e...

SOS! Kecskének létezik-e valami bőr- vagy más betegsége, amitől hullhat a szőre, vagy csak vedlik?

Figyelt kérdés
Dús, tömött szőrű kecskéről van szó, de most eléggé kikopott. Szokta vakarni magát, meg csürüszkölni a falon, fákon, de hogy ezt többet teszi-e most, mint korábban, azt nem tudom megítélni, és hát a többi is ugyanezt csinálja. Igaz, azok rövid szőrűek. (Van kutya, macska, baromfi is, ha ez fontos lehet.) Csak komoly válaszokat szeretnék!

2014. jún. 2. 19:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen a kecskék szoktak vakarózni és szoktak vedleni is. Ha látsz pörköket, gyúlladt bőrfelületet stb. akkor rühösség, bolha, tetű vagy bőrgomba is lehet. Oda kell figyelni hogy a kecskéknek legyen kifutója, a kecskeól meg szellős és száraz legyen, a nedves dohos levegő a gombafertőzések fő oka.Én nem vagyok szaki, egy állatorvos tudna komolyabb választ adni a kérdésedre ha megtekinti a kecskéket személyesen.
2014. jún. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Komolyabb, illetve más probléma nincsen, rühre én is gondoltam, de nem látom semmi nyomát, mindenütt szép egyenletesen jön ki a szőre, mint a kutyának, mikor vedlik és megfogod. Szabadban vannak egész nap, még éjjel is, a karám állandóan nyitva, úh rendesen szellőzik.
2014. jún. 3. 13:01
 3/7 anonim válasza:
Lézerkardal kell borotválni, akkor elmúlik :)
2014. jún. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igazad lehet, akkor mégse a disznópörzsölővel fogom. :)
2014. jún. 6. 05:41
 5/7 anonim ***** válasza:

előfordulhat, hogy rüh vagy atka támadta meg. nálunk tél végén volt ilyen tünet a kecskéken, de a féreghajtással megoldódott a dolog (biomectint kapnak, az a külső-belső élősködőket is kiírtja).

ha tényleg élősködő, akkor néhány nap-hét és úgyis félreérthetetlenül kiderül, mivel bőrig fogja vakarni magát - míg a vedlés természetesen nem jár kopaszodással. ha nem voltak még idén féreghajtva, akkor mindenképp időszerű most megejteni. ha voltak, és kizártad a vedlést, akkor konzultálj dokival.

2014. jún. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a tippet!

Hát már majdnem 2 hét eltelt és nincs kopaszodás, úh valszeg csak sima vedlés. De megejgyzem a gyógyszer nevét.

2014. jún. 11. 18:24
 7/7 anonim ***** válasza:
minden évben kell őket féreghajtózni! mindegy, hogy melyik kecskének való féreghajtóval, de le kell őket kezelni. célszerű akkor, amikor a többség már szoptat, így a gidák is kapnak a vakcinából (ill. a tej 2 hónapig nem fogyasztható utána).
2014. jún. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!