Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Van átlagban 45 házi nyulam,1...

Van átlagban 45 házi nyulam,1 napja külön külön ketrecekbe elkezdtek meghalni a nyulak, eddig 4 és mindegyik másik ketrecbe, külsöleg nem lehet rajtuk semmit se látni, ez mitől lehet?

Figyelt kérdés

2014. júl. 5. 20:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Mit kapnak enni, és mit kapnak inni?

Az ételük- italuk milyen forrásból vannak?

Széklet milyen állagú?

Fel vannak fúvódva?

Voltak szabadon engedve?

Mi volt előzőleg a ketrecben?

Tűző nap éri őket?

2014. júl. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
tápot kukoricát árpát zabot kapnak enni, egy két tetem fel volt fuvodva nap nem éri őket, golyos itatobol kapnak vizet inni, gyepszénát is kapnak
2014. júl. 6. 14:01
 3/13 A kérdező kommentje:
ketrecbe csak nyulak voltak, székletük , eléggé hig , nem tudom mitől , sose volt még ilyen
2014. júl. 6. 14:07
 4/13 anonim ***** válasza:

"tápot kukoricát árpát zabot kapnak enni"

Ezekkel óvatosan kell bánni, bár gondolom húsnyúlnak tartod őket, és a cél a gyors tömegnövelése, viszont ha sokat adsz nekik, akkor felborul az emésztésük, és még bélfertőzéseket is kaphatnak.


Bár írod, hogy "gyepszénát is kapnak", de alapvetően ezt kell neki bővebben adni, hiszen nem magevőek, hanem inkább szálas széna evők.

A szénánál figyelj oda, hogy sokféle egyéb növény is legyen benne, tehát ha a gyepszéna alatt mondjuk a sportpályákon, vagy udvari füvesítések után levágott száraz füvet érted (ami különböző műtrágyákkal- élénkítőkkel permetezett- azaz mérgezett), akkor az nem elegendő nekik. Ha a gyepszéna alatta olyan szénát értesz, ami nádasok mellett található, és bőven van benne sás (felismered, mert ez a széna elvágja a kezdet, van benne káka, szittyó, sás), akkor az sem jó, hiszen ezeket nagyobb testű állatoknak, lovaknak, szarvasmarháknak szokták adni (savanyú szénának nevezik egyébként ezt a fajtát).

Ami neked kell az sarjszéna, vagy van aki sarjúszénnak ismeri, ezen belül is a második- harmadik vágást kell a nyulaknak adni (az első anyaszéna túlszennyezett- és nem jó a tápanyag felosztása, azért nem jó, az utolsó már túlságosan tápanyaghiányos, azért nem jó a nyúlnak). Az onnan ismered meg, hogy bőven vannak benne különböző lóhere félék, vagy egyéb mezei növények (cickafark, rengeteg pillangósvirágú, bojtorján, ha belenyúlsz a szénába, akkor akár max megszúr, de el nem vágja az ujjad, hiszen nincsen olyan erős a megszáradt levél), ezt egyébként édes szénának nevezik, és javarészt lápréti- réti terülteteken, esetleg szikeseken találhatóak meg.


Próbáld meg csak a szénát- és lucernát kis kukoricával adni neki. Szerintem valami bélprobléma lesz.


(ha beltenyészet van, akkor általában "serdülő" korára döglenek meg, azaz leválasztás után 1-2 héttel, hiszen nem tudnak teljesen átállni a normál táplálékra).

Figyelj az itatókra, mivel gyakran algásodnak (pláne a műanyagok), és ha nagyon algás, akkor az is problémát okozhat az emésztésben, sőt algától függően akár meg is öli őket (toxinokat termelnek pl a kékalgák). Napi kétszer cserélj nekik vizet, pláne nyáron.

A szénánál figyelj oda még, hogy ne legyen patkány- egér- macska- kutya pisis, mivel ez sem tesz jót nekik, ne legyen befülledve- ne legyen penészes.

Figyelj oda, hogy mérgezett egér- patkány ne kerülhessen közel se a szénához, se a ketrecekhez, se a takarmányhoz (nekem így döglött meg jó pár nyulam, hogy oda ment megdögleni egy mérgezett patkány a kajás hordójukhoz, de későn vettem észre, ugyanez volt még macskával, aki mérgezett valamit evet, és ráhányt a szénára, amit nem vettem észre, hiszen nem látszódott, csak később vettem észre a tetemet)

2014. júl. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
köszönöm segitségedet
2014. júl. 6. 16:41
 6/13 A kérdező kommentje:
most látom egy szoptató anyanyulam is nagyon levan , lehet reggelre megadja magát ): , ezeket amiket irtál regötön megcsináltam , itatokat kitakaritottam, szénát lecseréltem abrakot keveset adok nekik
2014. júl. 6. 17:20
 7/13 A kérdező kommentje:
soha nem volt ilyen problémám :S , lehet a szénával volt valami, most nem a legjobb minőségű volt..
2014. júl. 6. 17:22
 8/13 anonim ***** válasza:

A szemes takarmánynak nincsen valami baja?


Mert kérdeztem egy barátomat (együtt járunk edzeni), akinek nagyobb nyulászata van, mint nekem, és egyből ezzel kezdte, hogy lehet maga a szemes takarmány a fertőzött. Nézd át fényben, túrj bele a hordóba, szagold meg, nézd meg a hordók között, vagy a tároló egységek között, nézd át a hodályt- vagy górét, vagy nevezzétek bárhogy is, hátha valami ilyen gond van (nekem tavaly az ormányos bogarak miatt nem ették a nyulaim a tengerit, és lekellet fertőtlenítenem az egész górét- ez 15 ezerbe került).

Nézd meg a beton falakat, nem penészes-e, nézd meg a faelemeket is, nem problémás-e (gombák is termelhetnek toxinokat), vagy esetleg a szomszéd permetezett (vagy esetleg te), és a szél oda fújta ( a kutyára- macskára tesznek kullancs- meg légy- bolha stb ellen szereket- nyakörvet, amik egy iylen kis állatnál, mint a nyúl okozhat gondot).

Szóval nézzél át mindent, és ha semmi változás, akkor hívj állatorvost.... szánd rá a pénzt, mivel nem lesz olcsóbb az sem, ha egyesével elpusztul az állományod 100%-a.


(most pl van egy nyulam akit a tyúktetűk zargatnak- nem is eszik rendesen, pedig nem lenne szabad, mivel sűrű a bundája, de egyszerűen ott vannak benne- őt majd mosdatni kellesz külön egyszer kétszer a nyár folyamán)

2014. júl. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
rendben köszi
2014. júl. 6. 21:22
 10/13 tóbiás1234 ***** válasza:
100%
általában a szúnyogcsípés a fülükön is nagy baj szokott lenni nekem ien miatt pusztult ki az egész állomány
2014. júl. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!