Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Kétségbe vagyok esve! Valaki...

Kétségbe vagyok esve! Valaki légyszi! Miért csipkedik egymást és saját magukat is a kis libák?

Figyelt kérdés
Van 14 keltetett kis libánk egy kb. 2m * 1,5m alapterületű helyen infrával melegítve. A gond hogy tegnap reggelre elkezdték csipkedni egymás farrészét külön vettem őket tegnap reggel. 5 volt csipkedve! délutánra semmi bajuk nem volt és hogy ne menjen két infra összeengedtük őket! Ma reggelre 9-10 is ki volt csipkedve de láttam hogy nem csak egymást hanem saját magukat is csipkedik! Kaptak jolomax oldatot is már többször! Mit tegyek most????

2014. júl. 10. 06:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Nézz utána a nten.

...A kielégítő mozgáshoz 2 m sugarú gyűrűre van szükség, a csoportokat már itt kell kialakítanunk, s a kialakított csoportokat az előnevelés alatt ajánlatos megtartani (így kevesebb lesz a csipkedés).

2014. júl. 10. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hívd fel az állatorvost, biztos van valami ötlete, általában segítenek telefonon is.
2014. júl. 10. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Unatkozhatnak is, és a helyet is szűkölik. Hiába nagynak tűnik ami van, nekik mégsem elég. Milyen idősek? Amint már több hetesek irány kifelé vinni őket a gyepre, ott elfoglalják magukat. a liba amúgy is nagyon jól gyepel, élete során a fő dolog amit szeretni fog. Nekem most van vagy 150 darab kacsa liba vegyesen, olyan 3-4 hetesek. Már járok ki velük a lóherésbe ott legelnek pár órát reggel és este
2014. júl. 10. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 zolidobos ***** válasza:

Ennyi hely max. 14 napos libának elég ideig-óráig.

A teendők:

-a sérült egyedek elkülönítése

-hely nagyobbítás, ha lehet kiengedni őket

-a zöld etetés azonnali beindítása

-száraz alom, szellőzés biztosítása (ha nincs9

-széna, vagy zöld takarmány csomók felkötözése, vagy egy kisbála behelyezése (zsineget levenni!!!), amivel elfoglalják magukat

- a sérült egyedek sebeinek Kubatol spray-vel, vagy jódbenzinnel való kezelése a legyek miatt.

Milyen korú libák, hány fok van a nevelőben, mennyi pára, milyen alom, mit esznek?

2014. júl. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A túlzsúfoltság okozta stressz titpikus tünete.
2014. júl. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!