Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » A 2 hetes pulykáim saját...

Szasa86 kérdése:

A 2 hetes pulykáim saját lábukat csipkedik miért?

Figyelt kérdés
Vannak 2 hetes kis pulykáim, pulykaindító tápot esznek és kamilla teát isznak (éjjel-nappal is esznek) és azt vettem észre hogy össze vissza futkároznak de közbe sírnak és ha megállnak akkor a saját lábukat véresre csipkedik és már 2 db nál észleltem mi a lehet a baj?
2013. máj. 27. 20:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Valami élősködő nem csípi őket? Kéne lehet egy fertőtlenítés az ólban
2013. máj. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy allergiásak a tápra, próbáld meg, hogy mással eteted őket. Fehérjehiány is lehet, bár ha jó az a táp, akkor valószínűleg van benne elég.
2013. máj. 28. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Purina pulyka indító tápot kapnak!
2013. máj. 28. 10:39
 4/5 anonim ***** válasza:
Mennyi pulykád van? Én továbbra is azt mondom, hogy válts tápot, legalább egy időre, hogy kiderüljön az-e a hibás. De pluszban még adni kellene mellé kiegészítőnek táplálékot, kis húst, kukoricát, bármi természetes táplálékot ne csak ilyen gépi kaját. De lehet az is közrejátszik, hogy túl sűrűn vannak stresszelnek vagy épp ellenkezőleg, unatkoznak és ezzel foglalják le magukat, mert mást nem tudnak csinálni.
2013. máj. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 @Moncsi@ válasza:
Szia! A pulykáidnak fehérje hiányuk van, adj nekik főtt tojást, túrót, zöldet, a legjobban az újhagyma szárát szeretik, én apróra szoktam vágni és kapkodják össze azonnal. Én 4 pulykára szoktam 1 tyúktojást főzni, és ezt minden este adom nekik, reggelente pedig túrót morzsolok nekik össze az etetés előtt, hogy azt egyék először. A kapor is ajánlott nekik, bár én helyette szoktam adni a hagymaszárat, azt naponta többször is. Remélem jól vannak a pulykáid! További sok sikert hozzájuk!
2013. jún. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!