Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Hogyan tartasz disznót?...

Diesel221 kérdése:

Hogyan tartasz disznót? (milyen fajtát, egyszerre hány darabot, milyen ólban, mivel eteted, milyen súlyban vágod le, mennyibe kerül mire eléri ezt a súlyt)

Figyelt kérdés
Milyen fajtát,egyszerre hány darabot,milyen ólban,mivel eteted,milyen súlyban vágod le,mennyibe kerül mire eléri ezt a súlyt

2014. júl. 31. 20:29
 1/2 anonim ***** válasza:
Hát nekem vegyesen vannak most. Van 4 növendék mangalica meg 3 nagy fehér választott malac. Ki van herélve amelyik kan lenne. Az ól az rendes tégla sertésól. Vannak benne rekeszek, hozzátartozó külső karámokkal. Le van betonozva így a takarítás könnyebb. Dagonyázás gyanánt az ól mögött van egy ganésabb rész ott szoktak. Etetni kukoricadarával etetem őket elsősorban, ezt felöntöm moslékos vízzel nekik. Egy vendéglő van a szomszédságban és onnan alkalomadtán hetente párszor kapok kis maradékot amit vízzel keverve öntök a darára. Nagyon jól esznek. Kiegészítésként kapnak kis lucernát, muhart, hulló almát, gyümölcsfélét. Hetente mikor mennyi széna-szalma keveréket is adok eljátszanak vele, esznek is belőle. Általában eladom amikor vágásérettek lesznek, de 200-250 kilósan már van hogy vágom. Hát minimum egy szűk év kell hogy meghízzanak rendesen. Pénzben nem tudom mennyibe kerül de ha a kukoricát számoljuk meg a szalmát alomnak akkor egy garnitúra disznó kerül költségbe meg kell gondolni.
2014. júl. 31. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Juhokkal, kecskékkel együtt egy több ezer m2-es, vadhálóval körbekerített erdős részben vannak. Van egy pajtájuk, ahova mind bemehetnek (azaz kb 4*5 méteres fedett hely, itt kényelmesen elfér a 3-4 kecske, 4-5 juh meg a 2 coci), szabadon ki-be járnak.

Reggel-este kapnak fejenként egy kőműves serpenyőnyi darát, tejsavóval összekeverve, néha megy hozzá még ez-az (száraz kenyér, kajamaradék).


Fajtát tekintve mangalica*csüngőhasú*Istentudjami (a tavalyiak közül az egyiknek pl vaddisznó volt az apja), amolyan sportmalacok, nem nőnek nagyra (kb 60-70 kg-san vágtuk őket 8-9 hónapos korban), de feltalálják magukat kajaügyileg és irtó jóízű a húsuk, zsírjuk, töpörtyűjük. Lányok voltak a tavalyiak és az ideiek is. Nem számoltam, mennyibe kerül a tartásuk.

2014. aug. 4. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!