Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Kotlós alá egyszerre kell...

Kotlós alá egyszerre kell betenni a tojásokat vagy lehet folyamatosan is?

Figyelt kérdés
Elég keveset tojnak most tyúkjaim, úh minden nap teszek párat a kotlós alá. Csal melléje teszem, elfogadja, maga alá húzza. Csak azt nem tudom, ez így jó-e, ki fogja-e költeni őket mind? És mennyit lehet max alátenni?

2014. jún. 2. 18:37
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
Nem lehet. Egyszerre kell alatenni és onnantól 28 nap. A csibék fészekhagyók szal nem fog a kotlós napokat még ülni a tojásokon. Mindig páratlan számú tojást tegyél alá és annyit amennyi elfér alatta. Mi olyan 19 et szoktunk egy átlagos tyúk alá tenni.
2014. jún. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi! És akkor mi a helyzet, mint most is, ha egyszerre nincs annyi tojás? Össze kell gyűjteni és addig külön tárolni valahol és mikor összejön annyi, akkor kell egybe alátenni? És hol kell tartani addig? (Sajnos semmit nem tudok erről, egyik tyúkom elkezdett kotlani és napokig ült a semmin, most végre már tojás is van alatta.)
2014. jún. 2. 19:29
 3/7 anonim válasza:
Érdemes spájz,kamrában tartani. Hütöbe nem javasolt és 21nap alatt kelnek ki.
2014. jún. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%
Jaja hűvösre tedd. Oh tell 21 nem is tudom miért írtam 28 at. :-D Biztos lefaradtam ma. :-D
2014. jún. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
81%
Szóval a kacsa, a gyöngytyúk kel 28 napra, a sima csirke 21 napra. Várd össze őket. Ha akarsz közé tenni gyöngytyúkot, kacsát tenni, akkor azokat egy héttel korábban próbáld meg alátenni, hogy egyszerre keljenek a csirkékkel, persze néhány darabra nem fog ráülni.
2014. jún. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi! Hát mostmár van alatta 5, úgyhogy már nem tudom összevárni a többit. Olyat nem lehet, h teljesen külön teszem a kotlóst, elherítve, és akkor a kikelő kiscsibék sem másznak szét és akkor a tyúk is tovább kotlik? Vagy mikor kikelnek az első csibék, akkor a kotlós automatikusan abbahagyja a kotlást? És ha abbahagyja, akkor a többi tojást ki lehet máshogy keltetni?

Egyébként kb egy hete ült el, csak a kutya kiszedte alóla a tojást (de ez azóta már megoldódott), de azóta folyamatosan "kotlott" az üres fészekben is.

2014. jún. 2. 20:55
 7/7 anonim válasza:
ne próbálkozz effélékkel ha kikelt az első csibe a kotlós kb egy napot vár ha délután keltek vagy este felé ha reggel vagy délelőtt akkor fél napot vár h kikeljen a többi csibe és elindul velük eszegetni... de az h te különválasztod őket egyrészről a csibék megfáznak és kétségbe esett hangot fognak adni mert az anyjuk alá akarnak menni aztán pedig a kotlós is meglesz hülyülve h a csirkéjének baja van és nem lehet ott h megvédje...
2016. ápr. 29. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!