Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Kevés a kecském teje mit...

Kevés a kecském teje mit adjak neki enni hogy több legyen?

Figyelt kérdés
kb. másfél hete hogy ellet első ellés , és hát nagyon kevés a tej nála ahoz képest hogy mekkora tőgye volt meg van is a helyzet még az is hogy a kicsi csak az egyik tőgyét szopja csak. így azt nem is fejem de a másikban meg van ugy hogy az egyik nap lefejek egy fél litert abból a másik nap m,eg jó ha 2 deci lejön és ezeket a fejéseket estére végzem mert hát reggel nem is nagyon volna mit fejek mit csináljak? kap enni szénát,zöldet,abrakot: darát,trikit ,kukoricát.

2014. aug. 17. 20:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Mindkét tőgyét fejd, mert a kicsi nem biztos hogy kiszopja.

A tejtermelés a kereslet-kínálat alapján működik.

Gépi, vagy kézi fejés?

Egy kicsit fejd még akkor is, ha már kiürült az összes tőgye. Ez további tejtermelésre serkenti.

A tapasztalatom tehenekből és a saját testemből fakad, szóval lehet hülyeséget mondtam, de egy próbát megér. Amúgy adj neki sok szemestakarmányt!

2014. aug. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én azt mondom, hogy a kecskét ne jó kukoricáztatni, inkább zab és árpa a megfelelő szemes takarmány nekik darálva,esetleg roppantva. Egészben semmiképpen ne adjad neki, mert a pelyva felsérti a zájpadlást.

A széna mellé érdemes adni lucernát. Ne feledd, energia dús takarmány kell a kecskének, hogy megfelelő mennyiségű teje legyen, de a genetika is fontos. Ha a felmenői sem adtak olyan sok tejet, akkor tőle sem lehet elvárni a mennyiséget.

2014. aug. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
hát annyira nem ismerem a múltját és hát az a helyzet hogy szemes takarmányt mostanában nem is nagyon eszik nem nagyon kell neki nem tudom mi van vele amugy kézzel fejem .
2014. aug. 18. 21:18
 4/4 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Én azt javasolnám neked, hogy szabadulj meg ettől az állatól (eladás vagy levágás) és kezd újból. Őt fedeztetni sincsen értelme, mert teje alig van és ezt nem jó tovább örökíteni. Ha elmész vásárolni, akkor lehetőleg fajtatiszta állatot vegyél, akiről tudni lehet, hogy a felmenői legalább 4 liter tejet adnak. Ő hozzá olyan bakot szerezni - akár csak egy fedeztetés erejéig -, akinek a felmenői többet adtak az anyánál. Megsúgom mellékesen, hogy a legtöbb tejet adó kecske amiről hallottam, az 6 litert adott naponta fénykorában.
2014. aug. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!