Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Héját vagy sólymon vagy...

Héját vagy sólymon vagy ilyesmit lehet engedély nélkül tartani és csak reptetni?

Figyelt kérdés
Nagyon megtetszettek ezek az okos állatok és kéne egy!De nem akarok a vizsgákkal, engedélyekkel foglalkozni!!!

#okos #sólyom #héja #engedély tartani
2014. szept. 19. 18:31
 1/3 anonim ***** válasza:
55%
Nem.
2014. szept. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon minden ragadozómadár védett (a sólymok kiemelten védettek). Szóval engedély nélkül nem megy. Alternatív lehetőség, hogy esetleg dolmányos varjút tartsál. Nagyon okosak, ragaszkodóak, jól taníthatóak.


Egy másik lehetőség a Harris-ölyv : [link] beszerzése (csak bejelentés köteles, engedély nem kell a tartásához). Vadászni természetesen ezzel sem szabad, de tarthatod és röptetheted.

2014. szept. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
75%
Pár éve elméletben elég sokat foglalkoztam a solymászattal. Én úgy tudom, hogy minden röptetés egyben vadászatnak is számít, mert nem tudod szavatolni, hogy a madár ne csapjon le valamire, így érvényes engedélyek nélkül tilos.
2014. szept. 23. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!