Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Szerintetek melyik a jobb...

Dodoka28 kérdése:

Szerintetek melyik a jobb választás bárány vagy kecske mint háziállat? Mint egy kutya vagy ilyesmi mert vannak kutyáim is és olyan állat kell ami kijön velük vagy egymáshoz lehet szoktatni, tényleg olyan állat kéne ami engedi hogy simogasd jön veled.

Figyelt kérdés

2014. nov. 11. 20:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem 3-szor volt kecském, de ők is elég egyedi személyiségek. Kameróni hegyikecskék voltak, az egyik nagyon félénk volt, és nem is sikerült kézhezszoktatni, a másik 2 aranyos volt, trükköket is tanítottunk nekik, mint a kutyáknak. Aranyosak a kecskék, csak hamar öklelnek, ezért meg kell mutatni nekik,h ki az úr, fegyelmezni kell őket. Mindenképpen nőstényt válassz . Kutyákkal jól kijön, ha az nem akarja megenni őket. Viszont arra fel kell készülni, hogy a kecske lelegeli a fű mellett a fákat(ha eléri) és a virágokat is. Talán a bárány nyugisabb, kevésbbé vadul be, de én nagyon szerettem a kecskéimet.
2014. nov. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm.A válaszod!Nagyon hasznos volt.De még mindig nem tudom eldönteni hogy melyik legyen mert van egy 5 éves öcsém is és nem akarom hogy felökleje.Szerinted veszélyes lehet rá?
2014. nov. 12. 09:42
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát ugye nőstényeknek nem nő ki a szarvuk, de tud fájni, igazából a természetétől függ és a tanítástól. Mert a második kecském 3 évig volt meg, nagyon barátságos volt, elvolt a kutyákkal, imádtam, csak kiskorom okán úgy játszottam vele, hogy játékból összefejeltünk (persze nem erősen) és kb én szoktattam rá... Apa kimutatta,h ő a főnök, őt soha sem bántotta, anyukámat meg valamiért utálta (gondolom rivalizálást érzett) és mindig piszkálta, harapdálta a ruháját. Lehet a bárány jobb lenne, de kecskéd is lehet, csak minden nap törődni kell vele, idomítani, tehát időigényes. A bárányok úgy tudom szelídebbek, kevésbé önfejűek, viszont butábbak. Bárányom nem volt, ezért nem igazán tudok érvelni hozzá. Szerintem tegyél fel egy olyan kérdést, hogy pl: " Mi a véleményetek a báránytartásról, mint hobbiállat, mennyire barátságosak...."
2014. nov. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm hasznos válaszaidat :D Felvogok tenni egy ilyen kérdést :D
2014. nov. 12. 16:39
 5/7 anonim ***** válasza:

mielőtt feltennéd a kérdést a birkát felejtsd is el.


kecskéből 1-et is tarthatsz, de inkább 2-t, viszont birkát egyedül semmiképpen nem szabad tartani, de még kettőt se, 5 alatt nem szokták adni. nem véletlen hatalmas nyájakban tartják, csak úgy bírja. saját tapasztalat is közrejátszik, mert városi hülyeként egy barátomnak vettünk egy birkát "fűnyírónak", mert nagyon meredek a kertje és a fűnyírás kész tortúra. nos nagyon rosszul érezte magát a birka, egész nap üvöltött, nem akart enni, végül a kutyák közé volt kénytelen "beállni", bejárt a házba, de annyira szenvedett, hogy végül elajándékozták egy helyre, ahol már volt több birka.


bennük olyan erős a nyájösztön, hogy nem maradnak meg még ketten sem állítólag.


a másik hogy a birkát évente nyíratni kell, birkát és kecskét is körmölni kell. fel vagy arra is készülve, hogy venned kell szénát pl? mondjuk 2 kecske simán bepuszil egy télen 5 nagy körbála szénát, sőt!


egyébként mind a kettő letarol mindent, felmásznak mindenhova, jó eséllyel a kocsi tetején ugrálnak majd, ilyen szempontból a kecske rosszabb. még a zacskót is megeszik, bármint, mindent, ételt és nem ételt egyaránt.


viszont van egy jópofa javaslatom helyette: törpemalac. arra nem gondoltál? ha kiskora óta veled van teljesen kézszelíd, értelmi képessége még a kutyáét is meghaladja, nagyon aranyos állatok. bár ők is túrnak, de meg tudod tanítani, hgoy hol nem szabad. minden evőek, kell nekik sok zöldség, hogy ne hízzanak el, de ugye minden féle maradékot megesznek, nem kell külön szénát venni nekik.


nem jó ötlet?

2014. nov. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem az dönti el, hogy kinő-e a szarva,hogy milyen nemű!
2014. nov. 13. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kecskét birkát semmiképp.Nekem van 2 kecském(heréltek és az egyik suta másik szarvalt) és anyukáméknak 7-8 birkája...a kecskék sokkal kezesebbek,nyugodtabbak, és kevesebbet is kell a bundájukkal törődni.A birkák úgy ordítanak hogy néha 1-2 utcával arrébb is hallatszik.Kecskével csak annyi a baj hogy felmászik mindenhova és lerág mindent,a birka nem.És nem a kecske nemétől függ hogy lesz-e szarva.
2015. jan. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!