Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Ti világítotok a tyúkokra? Kb...

Ti világítotok a tyúkokra? Kb 6 hónaposokra mikortól kell világítani és meddig?

Figyelt kérdés
2014. nov. 19. 19:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Én nem világítok. Nem is akarom még alacsony fogyasztású égővel sem pazarolni az áramot, hadd pihenjenek éjszaka, majd tojik, eszik nappal. Mert eredetileg azért gyújtanak rájuk lámpát hogy éjszaka is egyen, és tojjon ha akar. Sokan egész éjjel égetik, de sokan megcsináltatják hogy bizonyos óra után elaludjon. Már felgyújthatod rá ha akarod, de én nem csinálom, nyáron nappal tojt 8-at is a 10 tyúk nem akarok én még éjjel is melót.
2014. nov. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 zolidobos ***** válasza:

A tyúk világítási program nélkül is tojik! Valamennyit.

Azonban télen, sokáig, magas szinten termeltetni, csak ennek segítségével lehet.

Háztájiban is megoldható, egy energiatakarékos izzó, és egy kétezer forintos kapcsolóóra segítségével.

24 hetes jércék lassan kezdenek tojni.

Ha akarsz vele bajlódni a következőket javaslom:

-kezdj világítani, úgy, hogy a napi természetes fényt egészítsd ki heti egy-másfél órával, max. félórás léptékben, addig, amíg eléred a 24-ből a 18 órás "világost". Utána ezt tartsd. Meg fogsz lepődni a termelés mennyiségén, és egyenletességén. Gyorsabban ne emeld a fényt, mert akkor az állat elkotlásra hajlamos.

Természetesen a fénnyel együtt gondoskodni kell a szakszerű, fehérjedús takarmányozásról, mészpótlásról, megfelelő ivóvízről, száraz alomról. de ez már egy másik történet.

-állattenyésztő-

2014. nov. 21. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a tanácsokat! Én mondjuk azt olvastam mindenhol hogy 15-16 óránál ne legyen több a világos órák száma.

Mikorra kell állítani a lekapcsolást? Az ólban sötét van, nem lesz zavar ha hirtelen sötét lesz?

2014. nov. 21. 21:56
 4/6 zolidobos ***** válasza:

Én így számolnék:

Jelenleg kb. 6.30-tól, 16.30 ig van természetes fény, ez tíz óra. Ezt egészíteném ki, vagy reggel, vagy este. Ha zárt helyen (sötétben) tartod, akkor telibe világíts, úgy, hogy a "sötét" időszak éjszakára essen.

2014. nov. 22. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Sötétedéskor nem, hanem reggel gondoltam a világításra, azt könnyebb megoldani, de még mindig nem tudom meddig:o
2014. nov. 22. 15:26
 6/6 zolidobos ***** válasza:
Nem tudom ennél jobban megmagyarázni, sajnálom.
2014. nov. 23. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!