Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Mikor és hogyan kell vakcinazn...

Zsoltti47 kérdése:

Mikor és hogyan kell vakcinazni a baromfi keltetéskor?

Figyelt kérdés
Az a baj h neten meg lestem mindenoldalt de nem találtam olyan oldalt ahol pontisan le irja a keltetes elejétől a végéig a folyamatot. Szval nem tud valaki infot mondani? Minek miért mikor meg hogyan mikor kell csinálni egyáltalán kell e ?!
2014. nov. 20. 18:35
 1/3 zolidobos ***** válasza:
61%

Nem tudom mire gondolsz, de a "keltetés alatt" vagyis a tojás állapotban "vakcinázni" a csirkét elég elvont ötlet..

Vakcinázni a vírus okozta betegségek ellen szokás a törzsállományt.(a keltetésre szánt tojást termelő tyúkot)

Ez általában elegendő háztáji neveléshez. üzemben, ahol meglehetősen zsúfoltan, nagy tömegben tartjuk az állatokat, a leendő tojóállományt is kezeljük, erre minden rendszernek van ún. vakcinázási programja. Broyler(vágó) csirke nevelésnél ez is elmarad.

Summázva a teendő: ellenőrzött telepről beszerezni a keltetésre szánt tojást, ahol ezt elvégzik, valamint a fajta azonosság is garantált.

-állattenyésztő-

2014. nov. 21. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Zsolti, én azt javaslom neked, ha ebben nem vagy jártas,mert nem tudod hogyan kell csinálni, és azt sem mikor, akkor a legjobb ötlet kezdésnek egy ellenőrzött helyről beszerezni vakcinázott csibéket, természetesen kakassal együtt és hagyni őket felnőni, aztán a természet majd teszi a dolgát. Nem mondom, hogy ne csináld a későbbiekben, de elsőként kis lépéssel kellene kezdned.
2014. nov. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Józan Paraszt ***** válasza:

Itt le van írva a javasolt oltás:

[link]


Állatpatikát keress a közeledben ott van.

2015. jan. 14. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!