Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Hogyan lehet egy borjut...

NorberT99 kérdése:

Hogyan lehet egy borjut megmérni mérőszalaggal, hogy hány kg? Google ben nem találom azt a táblázatot, Megvan valakinek?

Figyelt kérdés

2015. febr. 8. 17:50
 1/8 anonim ***** válasza:
59%

a.)


Minden méretét leméred, lerajzolod, kiszámolod a térfogatát.


m = Ró×V


Kell még a borjú átlagos sűrűsége.


Összeszorzod és megvan a tömag.


b.)


leméred egy mérőszeleg tömegét.


Egyenlőszárú mérleg egyik serpenyűjébe a borjút teszed a másikba pdig annyi mérőszalagot, hogy pont egyensúlyba legyenek.


m(borjú)= n * m(mérőszalag)


c.)


Ismered a mérőszalag szakítószilárdságát. Függeszted a borjút a mérőszalagnál fogva, majd addig csökkented a mérőszalag keresztmetszetét míg el nem szakad. A maradék felőletből kiszámólható az erő. m(borjú)= F × g

2015. febr. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

A két mellső lábánál át húzol egy mérőszalagot és fel a hátáig körbe, az alapján lehet számolni. 120cm 150 kiló, és onnantol minden centi 4 kiló.

De ez nem mindig pontos mert különböző testfelépítésíűek a borjuk.

2015. febr. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Első válaszolo!Ekkora hüjeséget életembe nem hallotam:))

Mérleg egyik serpenyőjébe a borjut a másikba közel 160 kg mérőszalagot?:))3.Fügesszek fel egy 160 kg borjut egy mérőszalaggal???:o Istenem:))

2015. febr. 11. 16:14
 4/8 anonim válasza:
79%

Kedves kérdező!


Az első válaszban található három, igazán pontos, nem utolsó sorban tudományos válasz. Egyik sem "hüjeség". Ellentétben a második, "hagyományos" változattal, minden esetben pontosak is. Gondolom Ön pont a másodikat várta, a gyakorlatban is ezt alkalmazzák (már ha ugye fel sem merül a skálás mérleg használatának gondolata) ellenben ha jobban elolvassa, azért ennek a végén is ott szerepel, hogy csak egy erős becslés.


Attól még, hogy valaki vicces, még nem "hüje".

2015. febr. 12. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Pontosan a borjút mérőszalaggal úgy lehet megmérni, hogy a mérőszalagot lazán rátekered mondjuk a nyakára és az állatot ráállítod a mérlegre, mázsára. Leolvasod az értéket.
2015. febr. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Kapol! válasza:
Ha tudod, hogy 160 kg, akkor mi a francnak akarod lemérni? :)
2015. febr. 16. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 kiraly shanyi válasza:

Első válaszoló, remélem hogy csak viccnek irtad a válaszodat, mert ilyen istentelen marhaságot mmég életemben nem halottam.


02-12 08:42 válaszoló, szerinted ezek tudományos válaszok :O ? Istenem, mik vannak. A borjúnak van egységes sürüsége hogy azt meg tudd állapitani? Csak azt nem értem, hogy ha valaki nem tud hasznos választ adni akkor miért a francért kell teljesen nonsense dolgokat leirni..

2015. máj. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#7


#1 vagyok.


"Akinek humorérzéke van az mindenre képes, akinek nincs az bármire..."


Te, azt hiszem egyszerűen buta vagy. Ez nem baj, csak ne fikázz másokat, mert az életben még soxor pofára eshetsz.


Sajnos én sem vagyok túl okos, csak plagizáltam: (bár szerintem jól csináltam xD )



[link]

[link]


De azt talán elhiszed, hogy Bohr elég okos ember,akitől még tanulni is lehet, sőt talán "tudományos" is.


Talán megérted a válasz üzenetét is.


Vagy troll vagy, mert mesteri az a képzavar, hogy egy írott válaszra azt írod, hogy ilyet még nem "hallottál" ?!

2015. máj. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!