Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Hibás lenne a "tananyag"? Ez...

Hibás lenne a "tananyag"? Ez kecske vagy juh?

Figyelt kérdés

Bevallom, ezidáig nem találkoztam a következő honlappal, de (ÁLLÍTÓLAG) EU által támogatott tananyag szerepel rajta. A kecske leírásánál viszont szerintem a jobb oldali képen kettő (nyírt gyapjú) juh található. Őszintén nem is tudom, mit gondoljak: dolgoztam már állatok között is, de nekem valahogy az a két állat nem kecskének tűnik. =P Szeretném tudni, hogy vajon más is így látja-e, avagy én tévedtem.


A kérdéses link: [link]



2015. febr. 22. 12:10
 1/8 Diesel221 válasza:
Az birka
2015. febr. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A szarva kecske, a teste juh... huh :) valami új hibridkecskebirka


Ilyen szőrű kecskét még sose láttam, de ha a fejüket nézed, nagyon hasonló.

2015. febr. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A másodiknak mondom, hogy létezik ilyesmi szőrű kecske is (pl. angóra), én épp a feje miatt mondtam, hogy szerintem ez juh. A juhoknak más az orra is, és a kecskének nagyon ritkán van ilyen "kosfeje", ha pedig van, akkor többnyire rövidebb arcorri résszel párodul. Ezen kívül a juhoknak a teste is kicsit "formátlanabb", a kecskék teste általában ennél "szikárabb", izmosabb. Szarva is sok juhfajtának van, elég csak az őshonos juhfajtáinkra gondolni. (pl. racka, gyimesi racka, cikta)
2015. febr. 22. 12:22
 4/8 A kérdező kommentje:
(Mondjuk ugyanezen a honlapon a macska koponyája is elég... Kérdéses számomra... Íme, a macskakoponya, ami szerintem inkább hasonlít mondjuk nyúl koponyájára: [link] )
2015. febr. 22. 12:26
 5/8 anonim ***** válasza:

Az a koponya biztos nem macska :) hol vannak a fogai?? :D

ez macska [link]


Kecskéből is van több fajta, némelyiknek a feje eléggé a birkára hajaz. Van juh aminek van szarva, de egyáltalán nem ilyen.


Amúgy meg mit csodálkozol? Akik a mai tankönyveket összeállítják meg lektorálják, nem láttak tantermet meg gyereket mióta lediplomáztak (ha egyáltalán diplomáztak). Itt már rég nem a szakértelem meg az oktatási színvonal a fontos. A használhatatlan tankönyv senkit nem érdekel, a tanító meg izzadjon csak. Nem győzik javítgatni a hibákat a könyvben (saját tapasztalat).

2015. febr. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A leírást még most olvasom... haha

Ezt hány éves korosztálynak szánták? Mert ahány állat, annyi leírás, tele van helyesírási hibákkal is. Egyikben szakszavak, a másik meg mintha óvodásoknak szólna.

2015. febr. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Diesel221 válasza:
Mondjuk a kacsánál is elég szép bütykös liba van
2015. febr. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem is inkább birkának tűnik, de nem egyértelmű.

Amúgy ez a honlap nagyon gáz, kb egy 5.-6. osztályos gyerek szintjén van. Olvassátok el hogy pl a lóról miket ír...

2015. febr. 27. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!