Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » 300db csirkét szeretnék...

300db csirkét szeretnék tartani otthon ehhez mennyi táp szükséges illetve mekkora föld, kell őstermelői engedély a hús eladáshoz ha vágohídra szeretném vinni?

Figyelt kérdés
Külföldről most megyek haza ezért szeretném tudni érdemes e belevágni otthon tudom,sokan azt mondják nem érdemes mert ez Magyarország...De nagytételben mi a helyzet vagy inkább sertéssel érdemes foglalkozni.

2015. márc. 21. 15:21
 1/5 anonim ***** válasza:
68%
ezt először egy vágóhíddal beszéld meg mert ha a nyakadon marad ennyi pipi akkor nehéz helyzetben leszel.
2015. márc. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%

Ilyen tételnél még semmilyen kedvezményt nem kapsz a tápra.

A nagy tétel több ezer darab fölött kezdődik.

És nem éri meg tartani mert nem tudsz versenyezni a nagyokkal fele áron meg kapják a tápot mint te. Jopár engedély is kell nem mindegy hogy 300 csirkére oszlik vagy 5000 re. Nagy tételbe kb fele annyiba kerül egy csirke felnevelése mint neked. Nem véletlenül tartanak egyre kevesebben és külföldön meg szinte egyáltalán nem.

És még nem számoltál olyanokkal hogy összeszednek valami betegséget és a fele elpusztul a maradék meg jóval kisebb lesz.

Itt van pár oldal de a google a barátod


[link]


[link]


[link]

2015. márc. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És mi a helyzett a 50db malacal? mekkora ól kellene nekik illetve egybe érdemes eladni vagy részeire vágni?
2015. márc. 21. 16:56
 4/5 anonim ***** válasza:

Kb ugyan az mint a csirkével. Talán egyszerűbb eladni.


Mint mondtam ezeket nagyba sokkal gazdaságosabb csinálni.


Pár darabbal még kilehet jönni gazdaságosan saját célra. Ha mindenféle maradékot meg zöldet etetsz velük és a felvásárlási ár helyet ilyenkor már a bolti árhoz tudod viszonyítani.


De a google a barátod párperc kereséssel ezt megtalálod számokkal igazolva

2015. márc. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nemrég jártam egy sertéstelepen, ami még épül. A tervük szerint 950 anyakocát tartanak és a szaporulatot hizlalják. Éves szinten 20-25000 hízott disznót tudnak vágóhídra küldeni. Ez milliárdos beruházás. A harmadát uniós támogatásként meg is kapták - úgy tudom.
2015. ápr. 13. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!