Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pitt Bull vagy Amerikai...

Pitt Bull vagy Amerikai Stattfordshire Terrier kutyák tenyésztésével kapcsolatban. Szükséges hozzá bármilyen jellegü engedély? Honnan tudom hogy a megvásárolt kutyák tényleg fajkutyák? Mennyire költséges ezeknek a kutyáknak a tenyésztése?

Figyelt kérdés
2009. júl. 28. 16:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
49%
A törzskönyvből tudod meg tutira, ha nem vagy szakiértő egyébként olvassál utánna a fajta jellegnek abban is van néminemű különbség. A tenyésztéshez kell engedély, bővebben nem tudom 28/F
2009. júl. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
32%

Pittbullhoz kell engedély, staffihoz nem.

Tuti, hogy fajkutyák, hiszen kutyák, Más kérdés, hogy fajták-e.

Ahhoz, hogy tenyéssz, regisztrálnod kell a meoe-nél, ekkor leszel tenyésztő. Szerintem ehhez viszont vmi engedély vagy vizsga kell.

[link]

ezen a honlapon nagyszerűen leírják, mi mennyibe kerül, mi miért fontos.

Böngéssz:)

2009. júl. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%

Az Amerikai Staffordshire Terrierhez nem kell engedély!

Viszont Pitbull Terriert nem tenyészthetsz Mo.-on !

Mi az hogy mennyire költséges??

Ez valami vicc? Már bocsánat , de először is 1 tenyésztő nem 1 kutyával tenyészt de nem is 15 el.

És minden tenyésztőnek sok pénzébe kerül a tenyésztés ,bármely fajtáról legyen szó, mert mi nem a pénzért , és a haszonért hozunk le kölyköket a szukától hanem hogy a fajta fent maradjon , még ha a sok szaporító pont ez ellen tesz!

Másodszor meg kell venni nem kevés pénzért a kölyköket, amiket majd tenyésztésbe fogsz vinni, nem a 20 de nem is az 50 ezer ft-os kategóriát mondom!

Én 5 éve vettem egy kan staffot 120.000 ft ért, tenyésztésre!

Nekik fel kell nőniük , több kiállításra kell járnotok , addig, majd kb 2 évesen a 3. tüzelés után almot hozol le a szukától! Majd utána minden szukát minimum 1,5 évente 1x elletsz!

Aztán a MEOE -nél bejelented , létrehozol egy kennelt (egy kennelnevet ) amit levédenek , hogy más azt már ne tudja igénybe venni , majd évi tagságíjat kell fizetned , majd ha megvannak a kölykök akkor alombejelentő , stb... sorolhatnám néhány napig még.

Nem könnyű és nem is kevés pénzbe kerül!

De ha tényleg jó kutyákkal tenyésztesz , hidd el megéri !

2009. júl. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
51%

Fillérekért vagy ingyen dobálják a staffokat és piteket az ember után,tökre felesleges "tenyésztened".

Teljesen ráfizetés épp ezért,ha normálisan neveled fel az almokat.

2009. júl. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Kérdésedből egyértelműen látszik, hogy nemhogy a staffikhoz vagy a pittekhez, de még a kutyákhoz sem értesz.

Ha érdeklődsz a fajta iránt, akkor előbb ismerkedj meg vele, járj el kiállításokra tanulni, vegyél szakkönyveket, nem árt némi genetikai és biológiai háttértudás sem. Végezz el egy tenyésztői tanfolyamot. Addig is eljárhatsz menhelyekre staffikat és pitteket sétáltatni, és szembesülni fogsz vele, hogy miért nincsen értelme szaporítani őket! Menj fel az expresszre, vaterára, ötvenesével fogja kidobálni a találatokat az agyonelletett, szaporított, halálra viadaloztatott, beteg, szüretlen, nyomorék kutyákat.

Ha komolyan szeretnéd csinálni, akkor szánj 1-2 évet az ismerkedésre, a megfelelő háttértudásra, a papírmunkára (MEOE), a megfelelő kanok és szukák kiválasztására, kennelekre, és arra, hogy ha majd valamelyik állatvédő szervezet felhív, hogy az egyik kutyádat most mentették meg egy viadalról, akkor azt maradéktalanul vissza tudd venni, és meg tudd gyógyítani mind testileg, mind lelkileg.

Egy igazi tenyésztő kertjében mindig van legalább 1-2 üres kennel az eladott almaiból segítségre szoruló kutyának.

CSAAAAAAAAAK örökbefogadási szerződéssel, törzskönyvvel, szűrt szülőktől, chippelve, 8 hetes kor után, és amennyiben nem tenyésztésre szánt, ivartalanítási kötelezettséggel ad örökbe kutyát.

Én egyszerűen képtelen vagyok megérteni, hogyha lehoz vki egy almot, akkor képtelen egy rohadt papírra felírni az új tulaj adatait...

Az állatok ára, a szűrővizsgálatok, a megfelelő lakóhely kialakítása, az ételek, gyógyszerek, vitaminok, stb.,a babák nevelése 8 hetes korukig vagy még tovább, a papírmunkák ára, jajj itt egy tüdőgyuszi, jajj ott egy lábtörés vagy daganat, stb., stb., én kapásból fél milliót szánnék rá, de talán inkább 1 milliót.

A kutyatenyésztés hatalmas munka és felelősség, de anyagilag semmiképpen nem éri meg. Nehogy azt hidd, hogy azért, mert egy fajtatiszta kiskutya 100e Ft-ba kerül, akkor attól dúsgazdag leszel. A folyamat maga, a pároztatás tervezésétől az eladásig kerül ennyibe, a haszon szinte nulla (vagy még veszteséges!

Nem éri meg, pláne nem Magyarországon, ahol százszámra árulják a szaporítók 10-20 ezrekért ezeket a fajtákat.

Részemről - bele se kezdj...

A nevelésről, törődésről, sétákról említést se tettem. Még 1 kutyánál is nyűg tud lenni, nem hogy egy tenyészetnél!

2009. júl. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
köszönöm a tájékoztatást majd meg gondolom még,hogy maradt e ehhez dloghoz elég önbizalmam.Viszont tényleg öszintén köszönöm.
2009. júl. 29. 09:05
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
A tenyésztés nem itt kezdődik. Ne gondold azt, hogy veszel két kutyát, összerakod őket és dől a pénz! Ne szaporíts!!!!
2009. júl. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
ez a fajta elég drága,annak a válaszolónak aki 120ért vette az olcsó volt!!! ROCKSTONE kennelben egy kölyök ára 1000euró szal ugy 300ezer!!! a kérdező sztem meg szaporitani akar csak ő nem tudja h az nem tenyésztés!!!
2009. júl. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
A MINŐSÉGI stafford drága,szaporítótól már kap ingyen vagy 5-10 ezer forintért.
2009. júl. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Az én olcsó 120 ezres kutyámnak 8x CAC -os és 4x lett Fajtagyőztes !

Szaporítani akar ez látszik!

És mint már említettem , olyan nincsen hogy ennek a kutyának a tenyésztésének a költsége !

Minden tenyésztő sok sok pénzt ,munkát áldoz a kutyáira!

2009. júl. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!