Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Brojler csirkéim vannak, a...

Brojler csirkéim vannak, a táp mellet adhatok még nekik ebből a keverékemből?

Figyelt kérdés
Most 4 hetesek, gondoltam összedarálok nekik egy keveréket kukoricából, árpából, búzából, abrakzabból és napraforgóból. Por alakban a táphoz keverném. Szerintetek bejönne nekik?

2015. máj. 4. 20:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, nyugodtan lehet nekik adni. Lehet nem fognak olyan mértékben nőni, de a húsminőség jobb lesz.
2015. máj. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A legnagyobb testtömeggyarapodást az adott korosztálynak megfelelő táptól lehet elérni. Ha tápot használsz, akkor vágás előtt mindenképpen válts át befejező tápra, abban biztosan nincsen már halliszt (ennek az íze érződik a csirke húsában).


A keverékedből nyugodtan adj nekik, de ne port készíts belőle, hanem darát. Ahogy az előző is írta, alacsonyabb lesz a testtömegyarapodás de a húsminőség javulni fog várhatóan.

2015. máj. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Napraforgó héjával vigyázni kell élessége miatt bálgyulladást okozhat. A takarmányban öt százalékban szerepelhet finomra darálva.
2015. máj. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Javítok, bélgyulladás a helyes szó.
2015. máj. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köles darát szabad adnom nekik?
2015. máj. 9. 20:48
 6/8 anonim válasza:
Darálva igen. Broiler csirkéim befejező szakaszban vannak a tápot fokozatosan elhagytam, darált szemes takarmányhoz adtam 5+15 % napraforgó szója keveréket, mészpótlást az utasítás szerint,kevés sóval.
2015. máj. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
A vitaminpótlás fontos az elhullás elkerülése érdekében.
2015. máj. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Én nem hagyom el teljesen a tápot. Napi 5kg tápot megettek én ebből elvettem 1kg-t és a keverékkel helyettesítettem.
2015. máj. 9. 23:29

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!