Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Miért nem kellnek mi a kacsák?

Miért nem kellnek mi a kacsák?

Figyelt kérdés

Ma kellett volna ki kelni a néma kacsáknak, de semmi. Mi lehet a baj? Óvatosab megráztam egy picit a toját de semmi nem lötyög benne, sôt még hallgatoztam is hallok e csipogást vagy bármit, de semmi. Olyat is olvastam, hogy ha lámpával megvilágítjuk akk lehet látni a tojásban a kacsát de csak sötétség. Van 2 tojáz aminek az oldalán közel a légzsákhoz olyan érszerû valami látszódik. A kotló még mindig ott ül a tojásokon. Egyik ismerösôm, hogy a kotló megérzi ha tojásban valami. Ez igaz lehet? Szerintetek most mit csináljak? Egyáltalán kifognak kelni? Nagyon megijedtem hogy nem bújnak és nem mi legyen.

Kérlek szépen segítsetek. Elôre is köszönöm. :)



2015. júl. 5. 15:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Te írtad ki tegnap is a kérdést ugye? Ha nem jók a tojások, akkor teljesen felesleges aggódni, úgysem tehetsz már semmit, ha meg jók akkor úgyis kikelnek. Én ma meg megnéztem az egyik kacsánkat, június elsején ült a tojásokra és még semmi sem történik.
2015. júl. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem írtam ki tegnap semmilyen kérdést, de van már ezzdl kapcsolatosan kérdés akkor rákeresek hát ha már ott válaszoltak, de köszi h válaszoltál :)
2015. júl. 5. 15:26
 3/6 A kérdező kommentje:
Honnan tudom h jóka tojások? Egyébként az enyém is elsejn ült el. Te meddig hagyod még a tojásokon ülni a kotlòst?
2015. júl. 5. 15:27
 4/6 Egon Noiro ***** válasza:

Hello! A pézsmaréce öt hétre kel. Ezzel számoltál?

Kacsa alatt keltetsz, vagy gépben? Előbbi esetben nem lehet pontosan belőni, hogy mikor is kezdte a kotlást. Megesett, hogy majdnem egy hetet is túlhúzta az időt a kelés a számítotthoz képest. Légy türelmes! :-D

Gépi keltetésnél a kelés előtt víziszárnyasoknál erősen meg kell emelni a páratartalmat és abba kell hagyni a forgatást, de az öt hét itt is öt hét! Ha megindul a kirepesztés, de nehezen, (öt-hat óra alatt sem) bújnak ki, akkor a kirepesztett tojásokat megpróbálhatod óvatosan tovább repeszteni, de a kiskacsát ne szedd ki a héjból! Megsérülhet, és nem éli túl.

Remélem segítettem!

2015. júl. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Egon Noiro ***** válasza:
Nálunk a költő kacsatojó kiszórja maga alól a záptojást, de a tyúk nem biztos, hogy felismeri; van amelyik igen, és van, amelyik nem. Ha nem bízol a fiasságában inkább hagyd a helyén! Én is próbáltam lámpával megállapítani a fiasságot, de soha nem sikerült...
2015. júl. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat sokat segítettetek :)
2015. júl. 6. 18:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!