Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Milyen állat ölhette meg a...

Milyen állat ölhette meg a pulykákat kacsákat tyukokat?

Figyelt kérdés

Nem folyamatosan jár vissza, hanem időnként.. sok állatnak csak a fejét vitte el... a többit ott hagyta.


pulykát a fészekröl szedte le annak is a fejét vitte el.. tojásokat nem ette meg.. mintha inkább játszott volna velük széthordta lepakolászta fura helyekre( pl betonkeveröre lerakta a kert másik végében)


tegnapig volt egy nagy pulyka kaksunk is még.. az már több mint 1 éve volt ebben a "háborus" övezetben.. de valami annyira megijesztette hogy valahogy átugrott a szomszédba..( a pitbull meg elkapta.. érthetö) de mi ilyeszthette meg ? volt már vagy 12-15 kilo és jo nagy....


legutobb gyöngytyuk tünt el egy az egyben...


élvefogoval patkányokat fogunk.. meg pár macskát.. bár szerintem a macska csak a dögre megy..


én már valami nagy sas/ölyv vagy ilyen madárra is gondolok elképzelhetö lehet ? nyest esetleg? roka??? bár a szomszédbol nem tünt még el semmi.. és az ö állatait(csirkéit) egy hatalmas diofa fentröl takarja...ezért gondolok már a madárra is.. mert nálunk most ki lett vágva sok fa.. nagy a kopárság a hátso kertben....



#tyúk #nyest #pulyk
2015. júl. 24. 12:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nyest, menyét vagy görény.
2015. júl. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Állítani kell fel csapdát. Az ólban meg minden kis lyukat betömni.
2015. júl. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Szerintem menyét. De lehet más kistestű ragadozó is. Akár róka is. Bár arra a kutyátok talán riasztott volna. Madár tuti nem.
2015. júl. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Hogy csak a feje tunt el, sanazos hogy menyet, nyest vagy goreny. De a goreny is kizarhato a patkamyok jelenlwte miatt. Ezek tobbnyire ejjel vadasznak, estere csukjatok be oket, ugy hogy ne legyen meg egy 3 centus res sem. Azert valami szellozes is legyen suru drothaloval meg lehet oldani. Madar nappal tamad inkabb, mikor tortentek?
2015. júl. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A ragadozómadár főleg csak nappal támad. Valami róka, nyest lehetett.
2015. júl. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

ezek az állatok nem ott vannak ahol lakunk :S minden nap járunk oda kb 10perc séta.. ezek az esetek délután 6-7 és reggel 8-9 között történtek :S ezért gondoltam még madárra is... föleg a nagy pulyka kakas miatt ... eddig eszében sem volt elmenni... kézböl etettem :D repülni se nagyon tudott mert épp vedlett( tollat cserélt... meg amugy is laposra koptatta a repülö tollait a földön.. mikor felfujta magát..)


élvefogó van kint 2 folyamatosan miota ez elkezdödött...

2015. júl. 24. 13:10
 7/13 A kérdező kommentje:

egyik mellettünk lévö telek elhagyatott elég gazos/bokros esetleg ott tanyázhatnak?


meg nem naponta járnak hanem idönként vissza vissza térnek :S


nyestnek mit rakjak az élvefogoba? raktunk már bele patkányt, májat, csirkét... de nyest nem jött a csapdába

2015. júl. 24. 13:13
 8/13 anonim ***** válasza:

nyestet, gorenyt nem egyszeru megfogni, mert okosak.


rakj erett, edes gyumolcsot a csapdaba, szilvat peldaul.

2015. júl. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én is nyestre vagy menyétre saccolok. Nálunk is Volt gyerekkoromban, mondjuk csak a csibéket ette meg, a nagyot nem. Elöször azt hitték a kismacska Volt, mert lakmározott az elhullott csibéböl.
2015. júl. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Hát a Gázsiék.

Viccen kívül, menyétek lehettek

2015. júl. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!