Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Helyes kecsketartás?

Helyes kecsketartás?

Figyelt kérdés

Most fogok kapni egy kis kecskét és lenne pár kérdésem. (lovam van szóval belőle fogok kiindulni)

-éjszaka egy 3x4m-es boxban lenne, napközben legelőn, és szívesen elvinném sétálni is.. (poni méretű kötőfék jó rá?) ez így neki jó vagy valamin változtassak?

-abrak. Mi jó neki? kukorica? zab? a mennyiséget majd úgyis látom, de mi és hogyan? (roppantva, áztatva stb.)

-télen szálas takarmány fűszéna mellé kevés lucerna és marharépa?

-körmölni kell?

-van valami növény amit nagyon nem szabad ennie?

-szeretik az önitatót?

-el lenne egy ló mellet?

-kell neki társ?

-szeretik a simogatást, ápolást, törődést?


ha még bármi eszetekbe jut kérlek írjatok! köszönöm! :)



2015. szept. 21. 17:54
 1/3 Lunariana ***** válasza:
Neki barmit adhatsz akar csalant is. Jo Gyomtalanitasnal mert mindent megeszi. Kotofeket ne tegy' ra mert az lecsuszik rola. A nyakanal lazan kosd ki, de vigyazz, mert okosak, es a fejet kihuzza a hurokbol, ha tul nagy. Vedd a bokraidat, fialal faidat mert csupaszok lesznek ,es egyedul ne tarsd es keruld a tobb kost(egy ilyen- egy olyan ). Szamits ra, hogy rengeteget eszik. Tripla annyi elelmet kell venned nekik telire, mint a lovadnak. szerintem keruld kecsketartast, mert te jo forman (kerdeseidbol leszurve) te meg a 40%-at sem tudod annak aminek feltetlenul kene tudnod,es ne viszonyisd a lohoz! A kormei ugysem fogod tudni takaritani, mert nem hagyja. Remelem atgondolod ezt a kerdest, ha mellette dontesz akkor olvass sokat! Ha lesz kecsked ,akkor sok sikert .
2015. szept. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Lunariana ***** válasza:
Bocsanat nehany szot elirtam. Egy boxba ne tedd oket ,es legelojuk legyen elvalasztva! A kecskek nem rajonganak a simogatasert, mert ha elfogy a kezedbol azelelem elmegy. Bar ez egyed fuggo.
2015. szept. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

-Az a box tökéletes lesz neki éjszakára, de a kötőfék nem jó rá. Ha szarvas kecskéd lesz, akkor aszarvára is köthetsz kötelet (én a bakkecskét is így sétáltattam, ha meglátta a kezemben a kötelet már jött is oda) de rakhatsz rá nyakörvet is. Ahogy az előttem szóló írta ne legyen laza, mert kibújik belőle. Ha kikötöd, akkor erős kötéllel, mert nálunk a kutyapóráz fém (!) részét is eltörte.

- mindent megeszik, mi fő takarmányként árpát adtunk nekik, egy kis kukoricával, búzával

- jó lesz neki

- nálunk vödörben kaptak vizet, nem tudom, hogy az önitatóval hogy állnak

- a szomszédban birkák vannak a lóval, de nem tudok nyilatkozni a kecskéről

- télen az anyakecske egyedül szokott lenni, nagyon jól megvolt

- nagyon szeretik a simogatást, fésülgetést. (na meg a nasit)

2015. szept. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!