Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Mitöl bolondul meg egy kecske...

Mitöl bolondul meg egy kecske szinte egyik naprol a masikra? Bövebben lent.

Figyelt kérdés
7 honapos es lany. 5 hetes volt amikor kaptuk. Nagyon aranyos, okos, kedves kis kecske volt kb. 1-masfel honapig. Utanna meg mint aki hirtelen szinte egyik naprol a masikra megbolondult, mekeg esz nelkül, soha semmi nem jo neki pedig mindent megkap ami egy kecskenek kell. Mivel rendszerint felszedte mar akkor is a keritest, kötelet kapott a nyakaba jo hosszut h nagy területet be birjon jarni, csak egy idö utan beütött neki vmi es folyamatosan eltepte a vastag kötelet. Közben mar nött annyit h kiengedtük a nagy kecskek köze legelni. Az elsö napokban jol elvolt, reggel kiengedtük este behoztuk. Mar kb 2 honapja kijar velük legelni, DE este nem hajlando magatol haza ballagni pedig nem hosszu az ut, erte megyek, eddig hagyta magat szepen megfogni es bevezetni, de ma nemtudom mi törtent vele, szokasos idöben mentem behozni, nem h oda jött volna hozzam inkabb elszaladt, nem birtuk befogni 2-en sem, mar minden fele kajaval csalogattam ami a kedvence de nem jött söt inkabb elszaladt tölem. Vegül a parom nagy nehezen bezavarta de ez kb 1 oras procedura volt. Es mar elöre tudom h innentöl kezdve most mar mindig ezt fogja csinalni. Szoval bent a nagy kertunkbe nyilvan nem marad mert mekeg esz nelkül es kiszedi a keritest. Ha kiengedjük meg nem akar este bejönni. A nagyokat este bezarjak, mit akar ö egyedül kint a semmi közepen a sötetbe? Van vmi ötletetek hogy lehetne megnevelni?

2015. okt. 8. 22:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de jót nevettem, nagyon vizuális vagyok :D

Szerintem unatkozik és sokkal jobban érzi magát a társaságban, azért nem akart hazamenni. Nem tudom, hogy nevelnek kecskét, csak azt, hogy nagyon tudnak rosszalkodni :)

2015. okt. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
az hogy másfél hónapig aranyos volt, pontosan mit jelent?
2015. okt. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Kedves, hizelkedö:) Szepen legelgette a kertben a füvet, csendben volt csak nagyon ritkan mekegett es akk is halkan, sötetedeskor beballagott az olba es aludt stb. Nem lazadozott folyton mint most.

Ezözö hozzaszolo: tudom h jol erzi magat a nagyokkal de mar ez alatt a 2 honap alatt megszokhatta volna h masnap reggel ujra ki van engedve es egesz nap velük lehet.

2015. okt. 8. 23:02
 4/12 anonim ***** válasza:
A kecske társas állat. Nem akar még estére sem magában lenni.Vegyél mellé még egyet és tartsd otthon őket.
2015. okt. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem értek hozzá, de szerintem csak megnőtt és igazi kecske lett. A kecskék bolondok. Haladás, hogy eltépte a kötelet, az itteniek állandóan gordiuszi csomót képeznek belőle, lerövidítik, hogy ne tudjanak moccanni s a lábukat is felkötik vele... Minden egyes alkalommal, legalább az egyik kecske kötözött sonkát játszik. Plusz folyton leeszik a kinti kis fáimat, de az normál kecskeviselkedés.

Van egy hím, az egyszer még az újságba is bekerült, mert megszökött és bejárta a fél megyét, persze bajt kavart, fura lett volna, ha nem.

Nekem semmi közöm nincs hozzájuk, csak sokszor látom őket. Olyankor kicsit pánikolnak (sose bántotta őket senki szerintem), én kiszabadítom a felakadt lábukat, majd sétálok tovább.


A kerítéskiszedés viszont nekem új, ilyet még nem láttam kecskétől.

2015. okt. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
El lett kényeztetve, veletek akar lenni, nem a többiekkel. Mint a kutya, ha kirekesztik a megszokott családi környezetből az udvarba. Az például folyton csahol.
2015. okt. 9. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

# 6/6

Epen ez az, h nem akar velünk lenni, utal pedig mi szeressük öt.

2015. okt. 9. 07:01
 8/12 anonim ***** válasza:
Egy kecske az nem kutya, nem is macska, nem érzi azt, hogy szeretet, mint ahogy egy kiscsirke vagy kisnyúl sem. Ne várd el, hogy szeretni fog, hogy hizelegjen, vagy mekegve üdvözöljön. Gazdasági háziállat, nem pedig házi kedvenc. Hagyd békén, legeljen a többiekkel, legyen bolond, mint azok,kedvencnek meg szerezz be kiskutyát magadnak.
2015. okt. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Pedig pontosan ilyen volt regebben. Hizelkedett, üdvözölt ha jöttem haza. Am van kutyam, 2 is:)

Am a csirkek is tudnak szeretni, tapasztalatbol irom. Gyerekkoromban mindig voltak haziallataink, csirke, kacsa, liba, diszno.

2015. okt. 9. 13:01
 10/12 anonim ***** válasza:
62%

4 kecském van jelenleg, eléggé ismerem a furfangjaikat. Nálam földbe vert cövekhez vannak láncolva középvastag 3 méteres lánccal. Forgó karabinerjük van, így nem csavarodik föl. De a vas cöveket le kell ütni jól a földbe a végére keresztben vas van hegesztve, hogy a láncot tartó karikát ne tudja kihúzni és a láncot se tudja feltekerni. max 2 óránként arrább kötöm egyszerre 3-4 órát vannak kikötve, 2 szer naponta.3000 négyzetméteren legelnek 3 sorban, hogy egymásba se gabalyodjanak bele.

A kecskéd ha kezelhetetlen, márpedig úgy néz ki hogy az, akkor meg kell válni tőle. Megnevelni szinte lehetetlen.

Van a csapatban egy jerke nagyon mekegős, ha éhes vagy szomjas azonnal mekeg, ha meglát mekeg. A többiek csendesebbek. Az ő utódai is mindig öröklik a mekegős jellemet, így túl szoktam rajtuk adni. Bőven elég egy mekegő a csapatban. Van egy idei bak, nagyon harcias, ha lenne szarva felöklelne. Jó ideje nem tartok szarvas kecskét. Ez a harcias bak is levágódik a hétvégén.

Kibírhatatlan természetű kecskének nálam nincs kegyelem.

2015. okt. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!