Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Hogyan hizlaljam fel a nyulam?...

Hogyan hizlaljam fel a nyulam? Vettünk neki nyúltápot de nem eszi meg.

Figyelt kérdés
Csak a salátát, répát, almát eszi (meg zabot, de az elfogyott), de ezektől ugye nem fog hízni. Nem tudom, mit kéne adnom neki.

2015. okt. 29. 06:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát sokat hízni amúgy sem fog, a nyúl az egyik leg szárazabb húsu állat, gyakorlatilag olyan száraz, hogy aki csak nyulat eszik, annál kialakulhat a zsírhiány miatt a fehérje mérgezés...
2015. okt. 29. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A répa és az alma pont hízlal.
2015. okt. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
szerintem hagyd élni.
2015. okt. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kellő idő kell hogy megszokja a tápot. Eddig ha gazdasági abrakot kapott akkor ahhoz van szokva. Fokozatosan kell átállítani az új takarmányra. Keverj a zabhoz először keveset, majd egyre többet. A gyümölcsöket, zöldségeket nem kell naponta adni neki mert cukrot tartalmaznak, ami nagy mennyiségben káros. Én 2 naponta körülbelül adok egy negyed répát egy nyúlnak. Emellett reggel-este kevés abrak, plusz ha úgy kívánják, akkor lucernaszéna. A tápot és főleg a lucernaszénát minden nyúl megeszi, mert jók, ízletesek. Próbáld ki!!
2015. nov. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Én azt ajánlo hogy adj neki kukoricát mert attól elvileg meg kell híznia .
2015. nov. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#3

Tombolán nyertük a nyulat, egy ideig minden rendben volt vele, de pár hét múlva lebetegedett, lesoványodott, kb csont sovány lett. Nem levágni akarom, hanem azt hogy megerősödjön, asszem ezzel pont élni hagyom. :-D

Többieknek köszi a tanácsot, különösen Neked #4 :-)

Vettünk neki a Lidliben ilyen kukoricás-napraforgós-zabos nyúltáp mixet, meglátjuk, beválik-e. ;-)

2015. nov. 4. 22:34
 7/9 anonim ***** válasza:
Időt adj neki. Nem kell hìzlalni, rendesen kell etetni, majd felszed annyit, amennyit kell. Salátát ne adj neki, ugyanis nagyon hatékonyan raktározza a permetszert, ami a nyuszi legyengült szervezetének nagyon nem hiányzik.
2015. nov. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Répa alma jó neki, de szerintem ne adj neki egy kis ideig, és utána megeszi majd a nyuszitápot is. Esetleg egy kis almaecetes vizet adj neki.(pohár vízbe tegyél egy kanállal)
2015. nov. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
széna répa alma mehet töménytelen mennyiségben, pont a tápra semmi szüksége nincs.
2015. nov. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!