Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Kecske nem tüzel?

Kecske nem tüzel?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 10 hónapja került hozzám egy lány kecske. Most kb. 2 éves. Amikor ide került az hittem vemhes. Megnőttek a tőgyei és nagy lett a hasa. Aztán nem született kiskecske. A hasa azóta vissza húzódott de a tőgye még mindig nagy. A probléma az hogy egyszer sem láttam hogy tüzelt volna. Lehet olyan hogy állvemhes? Ha igen akkor nem tüzel? Ki lehet ebből az állapotból hozni? Nekem egy helybéli kecskeguru a kést ajánlotta de nekem eszem ágában sincs levágni. Van valami szer vagy ilyesmi erre?

2015. dec. 21. 18:13
 1/4 anonim ***** válasza:
21%
Jön a tël ha fázik majd bemegy melegebb helyre de nem fűtő hogy tüzeljen......ahhoz kell egy kandalló meg fa hogy tüzelèsröl beszèljunk mert ebben a tàrsadalmi rendszerben az àllatok fizikai èrtelemben kèptelenek a fütès ilyen irànyu megoldàsàt vèghez vinni!
2015. dec. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az 1-es azt hiszem vagy viccel vagy nem érti a kérdést!!

Vannak kecskék amelyek rejtetten tüzelnek, ezért még nem érdemes levágni. Vidd el egy bakhoz és hagyd ott 3 hétig. Vagy vegyél egy bakot. 3 hét alatt ha ivarképes akkor bepárzik. De ezt sűrgősen mert ha nem elkésel és lassan vége a kecskék párzási ciklusának. Már holnap is késő, igyekezned kell!!majd vársz 5 hónapot és ha nem ellik levágod. Nekem két jerke kecském van egyik sír meg nyugtalan tüzeléskor de a másikon nem veszel észre semmit. Csak akkor kezdi mozgatni a farkát ha baknál van, ezért vettem bakkecskét.

2015. dec. 23. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Csak ne bízz kecskère kàposztàt ! Abban a kultúrában és szocializációs környezetben, amiben mi itt Európában élünk, nem fér bele az átlag ember erkölcsi értékrendjébe egy ilyen eset felett komolyabb következmények nélkül eltekinteni. Ha ettől eltérő felfogása van valakinek, az nem jóságnak, vagy intelligenciának, hanem devianciának számít. Hála istennek, a törzsközösségi társadalom színvonalát itt Európában sikerült kinőni, és ez együtt jár olyan hátrányokkal, hogy bizonyos viselkedésformát a többség nem fogad el természetesként.De minden esetben segiteni kell az arra ràszorulóknak hogy ne èrezzèk elveszetten magukat ebben a rohanó vilàgban a tàrsadalom kivetett perifèriàkban ahol szemet becsukta tovàbb lèpnek segitsèg nèlkül az arra ràszorúloknak. Ha azt akarod hogy a kecske is megmaradjon meg a kàposzta is külön kell tenni öket!
2015. dec. 23. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

2. Köszönöm, megpróbálom amit írtál

1.-3. Hu .. Ez igazán humoros volt.

2015. dec. 23. 06:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!