Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Állattartás üdülőterületen?

Állattartás üdülőterületen?

Figyelt kérdés

2012. októberétől h jól tudom az ömkormányzatok nem szabályozhatják helyi rendeletben az állattartást, sem az övezeteket, sem a mennyiséget, természetesen a védőtávolságok stb. továbbra is megszabható. DE! A mi önkormányzatunknak továbbra is (2013-as) van külön rendelete az állattartásról, melyben megszabja hogy üdülőterületen csak engedéllyel tartható haszonállat, kérelmet kell beadni és a képviselő testület dönt stb.

Mi vettünk egy (régen külterület, zártkert) nagy telket rajta álló kis házzal, üdülőterületen. Azt kell tudni hogy körös-körül szántók vannak, néhány állandó lakó és pár nyaraló.. Mi szeretnénk tartani (ezért mentünk ki a semmi közepére) csirkéket, nyulat és libát. Van egy valaki az utcában (csak nyaralni jár ki)és szereti feljelentgetni minden miatt az ott lakókat.

Állaot ígyis-úgyis fogunk tartani, de ha feljelentene, akkor most én ki tudom-e védeni magam, vagy nem? Mert a kormányrendelet (a 2012-es) felülbírálhatja az önkormányzatokat gondolom, csak akkor nem értem miért hozhatott az önkormánzat 2013-ban ilyen határozatot, amiben továbbra is korlátokat állít. Még annyi kiegészítés hogy ahol vettük a házat, nagyon sokan tartanak állatot, mert abszolút külterület, 3 km a falutól... csak üdülőterület lett... és nem is érdekelne az egész ha nem tudnám hogy van ez a kijáró feljelentgető ember. (a szembe szomszádját jelentette fel mert az htvégén dolgozott a műhyelyébe őt meg ez zavarta.. és hát ugye a liba is szokott néha kiabálni.) :)

Köszönöm a válaszokat előre is.



2016. jan. 29. 15:03
 1/4 anonim ***** válasza:
De! A haszonállatokat nem. A
2016. jan. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

[link]


Igaz,hogy 2 éves,de még mindig ez van.

2016. jan. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Kedves első, akkor most a "de" az azt jelenti hogy tarthatok állatot nyugodtan, vagy azt hogy az önkormányzat szabályozhatja?

Kedves második, igen ezt én is olvastam, meg azóta vagy 30 másik oldalt ahol ugyanezeket írták, csak akkor nem értem hogy lehet 2013-as szabályozás nálunk. (egyébként Tahitótfalu)

2016. jan. 30. 10:12
 4/4 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező,


Nekem az a meglátásom, hogy az állattartásra a megfelelő helyet meg kell találni, sajnos ma már nem lehet mindenhol állatot tartani, akkor sem, ha a szabályok ezt nem tiltják. Hosszú ideig mesélhetnék történeteket, miként járták meg az állattartó ismerőseim. Volt akit azért jelentettek fel, mert a tyúk kotkodácsolni merészelt, volt aki azért járt bíróságra, mert a kakas kora reggelt kukorékolt, vagy mert a szomszéd akkor is érezte a disznószagot, mikor disznó sem volt az ólban.

2016. febr. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!