Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Keltetőben szeretnék kacsát...

Avikam kérdése:

Keltetőben szeretnék kacsát keltetni. Hogyan csináljam?

Figyelt kérdés
Szèp napot mindenkinek. Keltetőben szeretnèk kacsát keltetni mert van 3tojóm ami nem ült meg ès kár lenne a tojásért. Csirkèket keltettem már szinte minden èvben, de nem tudom ,hogy kacsánál is úgy van e hogy pár napig nem kell forgatni a tojást hanem majd csak azután ès elèg e reggel ès este forgatni. A páratartalom itt is eleinte 60% legyen majd a vège felè emeljem meg? Az utolsó pár napban itt sem kell a tojást forgatni? Ha valaki tudna ezekre a kèrdésekre nekem válaszolni vagy egyèb tanácsokat adni azt nagyon megköszönnèm. További szèp napot.

#tojás #kacsa #páratartalom #kelès #keltetès
2016. ápr. 13. 10:32
 1/1 Manyabanya ***** válasza:

Szia!

Remélem még nem késő! Bár azén kacséim pnt most kezdik újra a tojásrakást közel 1 hónap kihagyás után. Az enyémek sem ültek meg, maradt a keltető. Simán beteheted, és kicsit magasabb páratartalommal. Én forgattam minden nap, csak az utolós 2 napban nem. Napi kettő elég. Én úgy csináltam, hogy minden forgatás előtt kivettem, bespricceltem őket, majd negyed óra (kb) után tettem vissza megforgatva. Addig ment a keltető folyamatosan.


Amelyik magos volt 99%ban kikelt, egynek kellett segítenem, mert faros volt. De az is jól van. Ma 1 hetesek. :)

2016. máj. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!