Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Első ellése a kecskenek és...

Horváth Matyi kérdése:

Első ellése a kecskenek és nehezen tudom meg fejni mit csináljak vele? Tipp? Tanácd?

Figyelt kérdés
Most szült elösször az egyik anyakecském és meg kéne fejnem ne hogy baja legyen. van egy fejőálványom arra raktam vittem fel és probáltam fejni de rugdalozott el akart menni nem hagyta magát mit csináljak vele hogy megnyugodjon és meg tudjam fejni? Kérek tippeket és tanácsokat köszi

2016. máj. 10. 22:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Miért akarod megfejni? A gida nem szopik? Vagy csak az egyikből?

Mi úgy csináltuk, hogy mindig fejés közben kapta az abrakot,így azzal volt elfoglalva, amíg még nem szokja rugdalózni fog az elején.

2016. máj. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Egy gidaja van es nem szopja le teljesen és sok van benne jo ha le van fejve. Oké köszi meg probalom
2016. máj. 10. 22:17
 3/5 anonim válasza:
Ha nem hat rá az etetés akkor érdemes addig kikötni és nyugodttan nem kiabálni a kecskével mert azis állat azis fél és jót tesz neki ha simogatod és könnyebben adja magát
2016. máj. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
ellés után amúgyis feszült az állat egy darabig
2016. máj. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, mindenképpen le kell fejni,mert különben begyullad a tőgye. Einte természetes, hogy nem engedi, hiszen nem tudja miről van szó es fél.Egy pár nsp alatt meg fogja szokni. Ki kell kötni, és mindig ugyanoda.
2016. máj. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!