Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Mostanság érdemes-e belevágni...

Mostanság érdemes-e belevágni méhészkedésbe, akár kicsibe, akár nagyban? Kb. mennyi családtól érdemes csinálni?

Figyelt kérdés
Azon gondolkodom, hogy veszek pár családot. Megéri csinálni? "Kifizetődő" lehet csinálni, vagy mínuszosra jön ki belőle az ember?

2016. máj. 16. 10:36
 1/3 szabóméhészet ***** válasza:

Soha jobbkor nem tehetted volna fel ezt a kérdést :)

Épp ma pergettem ki a tavaszi virágmézet....majdnem sirva fakadtam...

13éves korom óta méhészkedek,43vagyok vagyok.20-30-60 kaptár méheim voltak.7évet lehúztam külföldön,2013-ban kezdtem megint méhészkedni(hogy ne kelljen megint kihúzni a francba külföldre,kössön ide valami).

Tavaly ilyenkor 20 termelőcsalád hozott 2mázsa virágmézet,aztán 4,5mázsa akácmézet,meg a nyári virágméz,összesen lett 9 mázsa mézem.közel 3,5 milliót tettem eddig bele(ma volt az 500ezres pörgetőm főpróbája,12volt,6keret,automata...szó szerint csak össze lett mézezve).60 vadiúj kaptáram van és 15 régi,a 60 az 2x700ezer forintba került.meg a sallangok,gyógyszerre 80ezer,viaszra műlépcseréhez 170ezer,nem is sorolom.csak az atkairtó ködölő tavaly jutányosan 30kg mézembe került,újonnan 50ezer)

szóval fejlesztek,tolom bele a pénzt,ha jó év lenne az idei akkor öngerjesztő lenne a folyamat,ami idén bejön visszapörgetem.de nem lesz mit:

-lett 100kg mézem,duplaannyi családtól mint tavaly,kb 30%-os áremelés esedések(a durva hogy már most kb 250kg mézre van rendelésem és nincs miből szállitani)

-az akácnak annyi,lefagyott,ami kivirágzott annak a gondját megoldotta a pünkösdi hétvége.ha valami csoda folytán lesz akácméz 2500-3000 forint alatt meg se mutatom.


szóval ott tartok hogy nyár végén vissza kell ugranom Ausztriába dolgozni,hogy tudjak venni pl egy kisteherautót,meg további felszerelést ami a napi működéshez kell,mert idén mézhiány lesz,és nem lesz bevétel.


a főállású méhészek helyébe nem lennék,tökönszúrnám magam,haverom 0kg repcemézet pergetett 200hektár repcetábla mellett,csak a költség volt majdnem 200ezer,akácra meg nem is megy nehogy nagyobbat bukjon.méze úgyse lesz belőle



szóval most májusban mi méhészek panaszkodunk,majd ősszel jönnek a borosgazdák,mert a szőlő-akác melegigényes növény és idén a szőlőnek is meszeltek


a kedved nem akartam elvenni,méhészkedni 10-15év távlatban éri meg

2016. máj. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Zoltán491 válasza:
Nem tudok mindenre válaszolni, mert több kérdésből is áll. Igen, érdemes belefogni a méhészkedésbe. A méz mindig keresett lesz, és jó áron mindig el lehet adni. Gyakorló méhésztől tudom a következőket. Igaz, hogy egyre nehezebb a méheknek jó területet találni. És az is igaz, hogy nagyon sok munka. Szeretni kell. És aki elvállalja, nem lehet allergiás semmire, mert különben a méhészkedés az életébe kerülhet.
2016. máj. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 fullankp válasza:

Zoltán491


"Igen, érdemes belefogni a méhészkedésbe. A méz mindig keresett lesz, és jó áron mindig el lehet adni."


Mire alapozod ezeket a kijelentéseket? :-)

2016. aug. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!