Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Mikor érdemes nyulakat vásárolni?

Mikor érdemes nyulakat vásárolni?

Figyelt kérdés

Mármint kis fiókákat és őket nevelném, szaporítanám. Gondolom nem pont most télre? És ahogy kigondoltam érdemes lenne tartani őket? Leírom:


Nagyszüleim házánál (ők már sajnos meghaltak) van egy nyári konyha szerű dolog. Teljesen zárt, semmire nincs használva. Le is van betonozva. Arra gondoltam, hogy nem ketrecekbe lennének (kivétel a bakok akikkel szaporítanék, illetve az anya nyulak) Egy kb 20 négyzetméteres helység, abból nyílik egy kb 6 négyzetméteres. A kicsiben lennének a tenyészállatok külön, saját ketrecekben (ott lenne az ellető is). A nagy helységben pedig elkerítenék egy nagyobb részt és ott lennének azok a nyulak amiket le akarok vágni. Nem tudom egy rakáson mennyit lehet tartani, de mondjuk olyan 16 nm lenne befogva, azt külön el tudnám még választani, hogy pl adott esetben ne legyen egy helyen 50-100 nyúl is. De a lényeg, hogy nem ketrecekben lennének, hanem a földön, persze lenne alattuk széna. Azért gondoltam merre, mert szerintem költségkímélőbb, nem kell megvenni a sok ketrecet és talán nekik is jobb, hogy nincsenek akkora kicsi helyre bezárva. Így lehetne kialakítani? Valamint a fő kérdés ugye, hogy mikor vegyek nyulakat? Tavasz?


2015. okt. 27. 07:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Kezdőként ne kölyköket vegyél, az elején valószínűleg ki fogsz nyírni 1-2 nyulat mint minden kezdő, mert nem úgy tartod, ahogyan kellene, egy felnőtt nyúlnak erősebb az immunrendszere.
2015. okt. 27. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia! Én is nyulazok, igaz hogy most csak 2 anyával de stabil állomány. Jó elgondolás a tied, nagyon jó lenne. Nem tudom mennyi anyanyulat akarsz kezdésnek, de szerintem 3-nál több ne legyen még az elején, plusz egy jó bak. Ezt a négy ketrecet csináld meg, sokkal olcsóbb mint ha vennél. A nagyszobába meg csinálj mint egy karám, ahhoz hasonló dolgot. Ha betöltik a kisnyulak a 8 hetes kort, pakolhatod őket oda lefelé. Általában egybe csapnak 2-3 fészekaljnyi nyulat is, olykor 30 állatot. Én egyszerre mindig 1 anyát fiaztatok, mert nem akarom hogy a nyakamon maradjanak a választási kicsik. Levágom, vagy eladom őket. Egész nyugodtan vehetsz télen is tenyésznyulat, hiszen leginkább a hideget kedvelik a prémes állatok. Az épületben szélvédett helyen vígan ellesznek, -10 fokig az újszülöttek is jól érzik magukat a fészekben.
2015. okt. 27. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Tavasszal és nyáron érdemes venni, mert akkor már van szálas szárított takarmány nekik.
2015. okt. 27. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Abszolút jó az elképzelés.

Nekem is hasonlóan vannak, igaz, a "kifutó" rész sajnos kisebb mint szeretném, a tehénistálló oldalán van leválasztva kb 1 méter mély, és az egész fal mentén (az 4-5 méter), két rekeszre választva. Fölötte van 3*2 ketrec, lábakon áll, meg alatta tégla, szóval épp kényelmes magasságban hogy lehessen benne tenni-venni.

A ketrecek házi gyártmány, 5*5-ös akác villanypásztor-karó a váza, OSB lap a borítás, előlről az ajtók ponthegesztett rács (csibeháló nem jó, túl gyenge, elrágják, meg az elbóklászó napos nyulak beleszorulnak).

Én később választok, 3 hónapos kor körül (jó nagyok a ketrecek, bőven elférnek benne az anyák ekkora gyerekekkel), és alulra a kifutóba már ivar szerint szétválogatva mennek.


Szerintem nyugodtan vegyél tenyészállat-jelöltet ilyenkor is, ha mondjuk 4-5 hónaposakat veszel, azokat január végén-februárban tudod fedeztetni, szépen mire fialnak, már nem lesz túl hideg. Én is azt mondom, elsőre 3 anya meg egy bak, és szerintem ne fajtatisztával kezdj, főleg ne mondjuk magyar óriással. Nekem a legjobban a 75%-os kosorrúak váltak be, nagytestűek, de jó anyák, sokat fialnak, szépen nevelnek. Szóval legalább az anyák szerintem szerencsésebb ha keverékek.

Ennek a pár darabnak nem kell olyan sok takarmány, egy körbála széna meg pár zsák abrak (zab, árpa, kukorica, napraforgó) simán elég kezdésnek, aztán nyáron majd már tudsz szerezni mindenfélét.

2015. okt. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

kedvenc vloggerem szösszentett erről egy tök tanulságosat:

https://www.youtube.com/watch?v=1mQbX-BcNas

2015. okt. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én a hejedben szeptemberbe vennék leg hamarabb akkor a szúnyog se bántsa októberre megelenek ha jól eteted őket februárra 4 kilósak
2015. dec. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!