Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Strucc, Emu, Fürj - megéri...

Strucc, Emu, Fürj - megéri ezeket (tojásukért, húsukért, bőrükért) nagy tételben tenyészteni?

Figyelt kérdés

Pláne, ha némileg olcsóbban adnák a tojásaikat és húsukat, mint a konkurencia?


Mi a helyzet jelenleg a stuccbőrrel? Kelendő nyugaton?



2016. jún. 17. 10:10
 1/3 Imirob kennel'10 ***** válasza:

előnevelt emu 10-15 ezer ft-ért kapható,strucc kb 3x drágább szóval az nem olcsó mulatság, viszont egyre többen vágnak bele mert van is benne fantázia, van aki főállásban is ezt csinálja mert jobban megéri mintha elmenne dolgozni...Külföldre is van import, de a belőlük készült termékek is nagyon jó áron eladhatók a gazdagabb,ínyenc rétegnek.Strucchoz engedély kell.

A fürjel megintcsak megéri foglakozni, velük csak nagy mennyiséggel hoz hasznot,napos korban sok gond van velük, viszont felnőtt korban szinte nagyon minimális elhullással kell számolni.

2016. jún. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 kovács lászló1997 ***** válasza:
Fürjjel nem éri meg!én is sokat buktam!
2016. jún. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nagyon ellentétes véleményeket írtatok a fürjekkel kapcsolatban. :)


Ezek alapján megéri, vagy mégsem nagytételben velük foglalkozni? :)


Struccoknak kicsi a felvásárlási áruk (élőhúsban 7-800 Ft/kg?), és úgy tudom 100-120 kg ételt azért egy év alatt elfogyasztanak. Ez (így) nem tűnik nagyon nyereségesnek.

De nagyon remélem, hogy tévedek, és valaki rendet tesz a fejekben! :) Szeretnék stuccokkal is foglalkozni, de nem tudom megérné-e, hiszen a fürjekkel ellentétben ez már magasabb liga (kezdetben legalábbis nagyobb beruházást igényelne).

2016. júl. 17. 18:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!