Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Levágott tyúk belseje tele...

Levágott tyúk belseje tele volt sárga cuccal. Ez valami betegség?

Figyelt kérdés

Egyik tyúkunk elég rosszul nézett ki, egész nap csak ült egy helyben és olyan volt mintha aludni próbálna de mindig felriadt. Legtöbbször csukva volt a szeme és amikor úgy tűnt, hogy éppen elalszik megrázta a fejét.

Úgy döntöttünk levágjuk, hogy ne szenvedjen szegény jószág. Ahogy szedtem szét tele volt a belseje sárga anyaggal. Olyan volt mintha a tojás sárgája lett volna az összes szerve körül. Elég furcsa volt. Tudtok erről valamit? Ez egy betegség? A húsára hatással lehet ez? Lehet bármi bajunk ha megesszük?

Köszi a válaszokat!



2016. jún. 29. 15:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A sok ücsörgéstől elhájasodott.

Az a sok sárga az háj (zsír) volt.

2016. jún. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy betegség?


Igen, úgy hívják: elhízás.

2016. jún. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
62%
Hát, abból még nem lesz bajod, ha felhívsz egy állatorvost, és megkérdezed, vagy megmutatod neki a tetemet.
2016. jún. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
93%
Azt a sárga cuccot hogy hívják hogy zsír. :DD
2016. jún. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű zsír. (Az üzemi, táppal etetett csirkék zsírja fehér, a szabadon tartott, "háztáji" csirkéé sárga.)
2016. jún. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
47%
Klassz, tyúkot vágtok, de azt se tudjátok,miből van? :)
2016. jún. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 acelsziv ***** válasza:
84%

6: Képzeld el, mekkorát nézhettek, amikor a zúzáját szétvágták és tele volt kaviccsal :D

Kérdező: El volt a tyúk zsírosodva. Ennyi. Nyugodtan megehetitek.

2016. jún. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat!

A többieknek meg legközelebb kiírom (úgy látom nem egyértelmű), hogy a cinikus mindent tudó emberek gúnyos válaszaikkal kíméljenek... Igen, még csak most kezdem tanulni ezeket a dolgokat, és ha hiszitek, ha nem még nem láttam ilyet (gondolom ti úgy születtetek, hogy tudtok mindent), pedig nem az első tyúkot vágtuk le.

2016. jún. 29. 17:57
 9/10 anonim ***** válasza:
47%

"(gondolom ti úgy születtetek, hogy tudtok mindent), pedig nem az első tyúkot vágtuk le."


Nem, nem úgy születtünk, csak már túl vagyunk az általános iskolai bioszon.

2016. jún. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
75%
Ja és én spec. vegetáriánus vagyok, szóval tyúkvágásról szó se lehet, de ettől még tudom, hogy mi van benne. :D
2016. jún. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!