Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Miért eszik meg a tyúkjaim a...

Miért eszik meg a tyúkjaim a tojásokat? Mit lehetne ellene tenni?

Figyelt kérdés

2016. jún. 30. 12:35
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Nálunk még a büdös életben nem ették meg a tojást. Elmondom a titkomat. Normális takarmányozás ami azt is jelenti, hogy egész nap előttük van. Többet úgy sem esznek mint amennyi kell. Az ilyen kukorica kell neki meg hasonló legendákat felejtsd el! Csak jó minőségű táptól lesznek egészséges, jól tojó tyúkjaid. A tápot magad is elkészítheted, de ha keveset tartasz egyszerűbb megvásárolni. Nincs benne semmi olyan ami miatt ne etethetnéd meg.
2016. júl. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
A takarmánykeverék is táp. Írtam, hogy keverj bele nekik szóját. Ha nem eszik meg a héjat, akkor lehet fehérjehiányuk is. Viszont mielőbb cselekedj, mert ha nagyon rákapnak az ízére, utána már nem fogsz tudni mit tenni. Ha könnyebben tudsz szerezni takarmányborsót, az is megfelel. Kevernék nekik naparaforgó magot, vagy darát is, esetleg egy chicktonikos vagy jolovitos kúra sem árthat.
2016. júl. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Sz@rok rá inkább egyék meg én nem szórakozok vele. Vagy kedarabolom az összeset Úgyis csak 13 van
2016. júl. 13. 10:21
 14/19 anonim ***** válasza:
Ha nem érdekel, akkor egyáltalán minek kérdeztél? Nem várhatod el azt, hogy tápanyaghiány esetén tojjanak. Vagy levágod, vagy normálisan eteted őket, ennyi. Egyébként nem lehetetlen szeretni sem takarmányborstó, sem szójadarát, sem napraforgómagot/darát. Tápkoncentrátumot is adhatsz nekik, azt maggal kell keverni. Levágás előtt meg leállsz róla, vagy befejezőt használsz, akkor az íze sem fog változni. A chickonic, jolovit egy ezres, 13 tyúkra bőven elég a decis, és még így is soká kitart. Literenként pár ml kell csak. De persze lehet letojni is, csak akkor nem érdemes csodálkozni. Egyébkén kár pazarolni más idejét azzal, hogy kiírod a kérdést, ha nem fogadod meg a válaszokat.
2016. júl. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Hol lehet venni Chicktonikot vagy mit
2016. júl. 13. 11:52
 16/19 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogy hol laksz, én a takarmányboltban vettem. De az állateledesnél és a mezőgazdasági boltban is láttam.


[link]


[link]


Így néznek ki. Viszont a fehérjepótlást még meg kell oldanod. Ha mást nem, valamennyi száraz kutyatápot áztass be, és azt keverd a tápjukhoz. De ezt csak tűzoltás jelleggel, amíg nem tudsz szerezni szóját, borsót, vagy megfelelő tojótótápot/koncentrátumot.

2016. júl. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Ha ennyire értesz hozzá akkor minek kérdeztél?

A táp nem más, mint gabonafélék, takarmánymész, vitaminok és ásványi anyagok PONTOS keveréke. A három gabonaféle és mész édes kevés nekik, a tojástermeléshez fehérje is kell amit a táp tartalmaz.

Vehetsz nekik Chicktonic-ot vagy akár mit, ha nincs fehérje nincs tojás. Pazarlás amit csinálsz, mert a gabonád elfogy eredménytelenül.

2016. júl. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Le vágtam a 3 gyöngytyúkból 2-t és már nem eszik a tojást. Naponta már több tojás van és nem eszik meg. Multkor rajta kaptam: Fent volt a tyúk a tojón és mellette a gyöngytyúk,megtojt a tyúk,leszállt és a gyöngy már ette is meg!!! Legalább finom lett a levese
2016. júl. 16. 14:57
 19/19 A kérdező kommentje:
A másik gyöngy meg bent van a fagyasztóba remélem nem eszi meg a fagyasztott tojásokat (nem értettétek félre: Tojást szoktam fagyasztani héj nélkül felverve vagy szétválasztva)
2016. júl. 16. 14:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!