Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Miért tojnak törékeny héjú...

Miért tojnak törékeny héjú tojásokat a tyúkjaiam?

Figyelt kérdés
ettem öt tyúkot (van még húsz nyolchetes csirkém), és az lenne a gond, hogy mindent megkapnak, amire csak szükségük lehetne (búza, kukorica, hatalmas füves területen vannak, mészpor, darálthús, háztartási maradékok), de mindezek ellenére olyan tojásokat tojnak, melyek héja nagyon vékony és ezáltal törékenyek. Gyakran van az, hogy az egyik rálép a tojára és összetö, még az a szerencse, hogy nem eszik a tojást...

2016. ápr. 17. 18:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Mészhiány.
2016. ápr. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egyetértek, ez egyértelműen meszhianyra utal. Látom, írtad h adsz nekik meszet, de probald meg az összetört tojáshéjat, nekem ez vált be.
2016. ápr. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nagy ritkán nálunk is előfordul, de ők amúgy megeszik a tojást o.O Ha összetörik, mert leejti valaki pl, simán megeszik. Én szoktam adni nekik tyúkhúrt is, igaz az inkább a méretét befolyásolhatja. Néha összetört tojáshéjat. Amúgy ők is kukoricát, búzát esznek alapból.
2016. ápr. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha apróra összetört mészkövet kapnának, az talán még jobb lenne.
2016. ápr. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hiába van elegendő mész, ha hiányzik a foszfor. Adj nekik keverék formájában.
2016. ápr. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Törd meg a tojáshéjjakat és adj hozzá meszet és úgykeverd a darájukba
2016. ápr. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!