Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » S. O. S.! Mi a baja? (Pulyka)

S. O. S.! Mi a baja? (Pulyka)

Figyelt kérdés

Tünetek:Víz állagú citromsárgás széklet,bágyadtság,nehézlégzés,erőlködés,levegőért kapkodás aztán nyugodt lélegzés,néhány másodperces láb és szárny remegés.

Mi baja lehet?Menthető vagy sem?Ha levágjuk megehetjük,vagy inkább dobjuk ki?


2016. júl. 27. 11:28
 1/9 anonim válasza:
Vágjátok le, hogy ne szenvedjen. Az, hogy ehető-e azt nem tudom.
2016. júl. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Régi kérdés de: coli :)
jan. 19. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
#2 Nem az volt.
jan. 20. 18:00
 4/9 anonim ***** válasza:
Megdöglött és boncoltátok? Mert csak úgy derül ki.
jan. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az egész állományon végig ment. Felbontottuk őket, a májuk foltos volt stb. Alaposan átbújtam a netet, semmit nem találtam, ami tüneti leírásban teljesen megegyezett volna. Csináltunk képet szétkapva, több állatorvossal felvettük a kapcsolatot. Némelyik vállat vonogatott, hogy hát nem tudja mi lehet, némelyikkel meg kizártuk ezt, azt, amazt. Lényeg a lényeg, találtunk egy állatorvost, aki kép alapján felismerte, hogy bakteriális fertőzés (már nem emlékszem mi a neve a baktériumnak). Kaptunk gyógyszert, amivel leitattuk őket, meggyógyultak. Csakhogy a baktérium megtelepedett a tereptárgyakon és évről évre lefertőzte az állományt. Így felhagytunk a pulykatartással.
jan. 21. 20:47
 6/9 A kérdező kommentje:
Pontosítok. Hólyagszerű valamik voltak a májukon.
jan. 21. 21:01
 7/9 anonim ***** válasza:
Szeptokémia, és coli coli volt az. A prevenció lett volna a megoldás. A víz ph és orp értékét kellett volna csökkenteni, mert az ivóvizbe telepszenek meg a bacik. Vagy esetleg vakcinázni. A pulykát colira és trtrw 8 hetesen ajánlott.
jan. 22. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Vakcinázottak voltak és olyan bakteriális fertőzés volt, amire galamboknak szánt gyógyszert kaptunk, mert haszonállatoknál nemigen fordul elő ez a betegség és nincs nekik külön rá gyógyszer, vagy vakcina.
jan. 22. 10:18
 9/9 anonim ***** válasza:
Van rá gyógyó. Enrocint kell adni és jó lesz. 2 rotaval ezelőtt ugyanez volt a májukkal meg bélrendszerrel. Coli csinálja ezt. Allatorvosok többsége buta, meg nem ért hozzá. Több baromfit boncoltam életembe mint bármilyen allatorvos :). Azok is néha vakarják a fejüket csak.
jan. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!