Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Hány tyúkot és hány kakast...

Petró Dalma 92 kérdése:

Hány tyúkot és hány kakast vegyünk mik az arányok?

Figyelt kérdés
2016. szept. 5. 13:01
 1/7 anonim ***** válasza:
74%

Én úgy tudom hogy 6-8 tyúkhoz kell egy kakas ha az a cél hogy szaporítsátok őket. Nem tudom hogy mennyi tyúkot akartok venni, mekkora hely van nekik és mi a konkrét tervetek, de tapasztalatom szerint nem túl jó ha több kakas van együtt egy helyen a tyúkjaikkal mert könnyen összekaphatnak, verekedhetnek akár ki is nyírhatják egymást, nagyon ritka amikor tyúkok közt több kakas is elfér egymással.

Én mindig így jártam amikor keltetésnél lett 3 kakasom a 25 tyúkomhoz, akkor amikor már kezdtek fejlődni és már jó kifejlett kakasok voltak akkor mindig közéjük kellett csapni mert összeverekedtek. Legutóbb 2 kakasom volt 18 tyúkra ő velük nem volt gond kivételesen, nem bántották egymást viszont az egyik néha volt hogy bántotta az egyik tyúkot olyan szinten hogy sajnos le kellett vágjam a tyúkot, de akkor a kakas is le lett vágva pont ezért mert elég agresszív volt. Ha külön külön részre akarjátok őket tenni akkor kevés gond lesz hogy összekap a két kakas, de jobb azért ezekre odafigyelni.

2016. szept. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%
csak akkor lényeges a tyúk- kakas arány ha tényleg ki akarsz keltetni kiscsibét. másképp egy kakas bőven elég
2016. szept. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 mantis religiosa ***** válasza:
67%
A kakasok számánál az a fontos, hogy mindig páratlan számú kakas legyen, akkor nem fognak verekedni egymással.
2016. szept. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
44%

Én úgy tudom, 8-10 tyúkhoz elegendő 1 kakas.

Tehát ha közben vágod a tyúkot vasárnapi ebédhez, időnként a kakasok közül is vágni kell, különben "kicsi lesz a hárem" egy idő után.

2016. szept. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
44%
én 15 tyúk egy kakas arányt tudok
2016. szept. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
59%

Szegény kakas!

Minden nap 15 tyúkot... szép teljesítmény! :)))

2016. szept. 6. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez kakas függő.


Egyébként ha fias tojáshoz kellenek, akkor a legfontosabb az arány, ha nem akartok keltetni, akkor pedig inkább több tyúk legyen, mint kevesebb.


Ha fias tojás kell:

Annyi tyúkot tegyetek a kakashoz, amennyit meg tud dolgozni. Dísztyúkoknál általában 2-3-4 tyúk van 1 kakashoz, kettőshasznosításúaknál (paraszt, háztáji) általában 7-8-9 kell egy kakas alá.

Előfordul, hogy a kakas aktívabb az átlagnál, ha elkezd hullani a tyúkok hátáról a toll, akkor még kell tyúkot venni.


Ha nem kell fias tojás:

Annyi tyúkot kell egy kakas alá tenni, hogy ne dolgozza le a hátukról a tollat. Itt is az a minimum arány, amit fentebb írtam.


Mindkét esetben kakasfüggő a dolog, hogy mennyire agresszívan tolja a fajfenntartó szerepet :D

2017. ápr. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!