Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Egy birka egyedül elvan egy...

Egy birka egyedül elvan egy lóval, vagy kettő birkát kell venni?

Figyelt kérdés
Úgy értem meglenne neki a 'nyáj'. Mert azt hallottam, hogy egyedül béget a birka naphosszat, de így végül is nem lenne egyedül. Megszokhatja mint társát? Vagy inkább vegyek kettő birkát a póni mellé?

2016. szept. 7. 16:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem kettő kellene, mert úgy biztosan "versenyt" legelnek.
2016. szept. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Birka témában nem vagyok otthon, de nyilván abból is minimum kettő kellene, mivel nyájban élnek. A másik meg az, hogy a lovat sem tartjuk egyedül, társas állatok, egy birka meg egy ló elvannak egymás mellett, de nem tekintik egymást társnak, úgyhogy ha lehet a lónak is szerezz be egy társat.
2016. szept. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nincs lehetőségem másik lovat tartani egyelőre, mert nem akarom össze zsúfolni őket, és az sem biztos, hogy kijönnének az első jelentkezővel. Tavasszal terveztem másik lovat, de addig sem akarom, hogy egyedül legyen, eddig 3 hónapja van nálam, engem nagyon szeret, jön utánam mindenhova, de egyedül is elvan, nem keresi a társait, csak ha embert lát, annak nyerít, viszont egyetem mellett kevés időm van vele foglalkozni, ezért lenne a kisállat, hogy valami lefoglalja, gondolom azért jobb, mint a semmi...:)
2016. szept. 7. 18:44
 4/8 A kérdező kommentje:
(a kevés idő alatt napi 1-2 órát értek, szóval minden nap van vele foglalkozva :))
2016. szept. 7. 18:45
 5/8 anonim ***** válasza:

szerintem jobb a két birka.


Ismerős leányzónál volt hasonló szitu mint Nálad, lett egy lova, hoztak mellé egy birkát, és egymásra kattant a két lény - a birka megőrült a ló nélkül, mindenhova követte, ha kimentek a lóval, rekedtre bégette magát. A ló meg totál magáénak akarta a birkát, mintha a csikója lenne, el nem mozdult mellőle, még az embertől is védte.


szóval két birka, ők elvannak együtt, a ló meg így talán nem kötődik úgy hozzájuk, cserébe van némi "program" amit nézhet naphosszat.

2016. szept. 7. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen ez sem jobb, ha elválaszthatatlanok lesznek és nem tudom benn hagyni a birkát, amíg a ló dolgozik. Köszönöm szépen a tapasztalat megosztását!
2016. szept. 8. 11:16
 7/8 A kérdező kommentje:
Megvannak a tündéri kis jerkéink! Nagyon aranyosak, jól kijönnek a lóval is már, igaz még elég félénkek! :)
2016. szept. 17. 21:52
 8/8 anonim válasza:
azóta hogy alakul?
2016. okt. 25. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!