Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért állítják be betegségnek...

Miért állítják be betegségnek az antiszociálisokat?

Figyelt kérdés

Én inkább úgy érzem hogy ez a tipikus "ha nem állsz be a sorba kinézünk" dolog, mert nem értik meg hogy sokaknak nincs igénye 1001 hátbaszúrós ismerőst tartani, és így sok ember sokkal nagyobb biztonságban érzi magát, és így is boldog tud lenni.


Én világ életemben az voltam, de nem bánom, mert "én nem vagyok feleség, hanem egészség" tartja a mondás, nem vagyok rászorulva senkire, de mégis mindenki úgy felrója nekem hogy "ez nem normális" meg "ez nem okés" stb...


Ez ennyire nem elfogadott dolog? Ki hogy gondolja?



2016. jan. 30. 22:01
 1/7 anonim ***** válasza:
48%

Ez a fogalom szerintem nem rád vonatkozik, hanem aki otthon ül és nem mer kimenni a közértbe sem, mert ott sok ember van.

Te csak az a magányos farkas típus vagy, ebből is van rengeteg.

De pont ezért állítják be beteg dolognak, mert mivel ők beállnak a sorba, ezért számukra érthetetlen, hogy más miért nem áll be.

2016. jan. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, nem olvastam el a kiegészítést, de az antiszociális az egy pszichológiai fogalom. Valóban probléma. Viszont nem azt jelenti, hogy valaki szeret egyedül lenni. Mint ahogy a padtársad sem grafomán, ha szeret írni, és a párod sem pszichopata, ha egyszer becsapott.
2016. jan. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az antiszociális, más néven pszichopata ember tényleg beteg, ezt a kifejezést nem szabad összekeverni az aszociálissal. Utóbbi egyszerűen csak emberkerülő, magának való, ez nem betegség. Sajnos sokan nem értik meg, hogy az introvertált típusnak úgy jó, ha békén hagyják, mert tökéletesen jól érzi magát egyedül, így tud érvényesülni; és baromira nem kellene ráerőltetni, hogy járjon társaságba, mert senki személyiségét nem lehet megerőszakolni.
2016. jan. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Te tisztában vagy az "antiszociális" kifejezés jelentésével?

Mert a kérdésed alapján ez elég necces.


Azért állítják be betegségnek, mert az.

2016. jan. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
hát bocs, de világ életemben ezt dobálták nekem, szóval akkor ezért tudhatom rosszul (ha rosszul tudom) :D
2016. jan. 30. 23:58
 6/7 anonim ***** válasza:

Asszociális az az ember, aki ideje nagy részét szívesebben tölti egyedül, kevés barátja van, nehezen nyílik meg, stb. Más emerek hajlamosak gyengének látni és ezért cseszegetni őket, ami ellen a kommunikációs ügyetlenségük miatt nehezükre esik védekezni. Kellően megértő, támogató környzet híján mindez alaposan hazavághatja az önbizalmukat és komolyabb lelki problémákhoz vezethet, de erről épp azok tehetnek, akik nem hagyják békén őket a zárkózottságuk miatt, egyébként teljes, boldog, egészséges életet élhetnének a maguk visszahúzódó módján.

Az antiszociális szóval a közösségre, társadalomra nézve káros, veszélyes viselkedsmintákat, lényegében a bűnözést szokták jellemzni, míg a az antiszociális személyiségzavar egy pszichiátriai betegség, ennek érintettjeit szokás klasszikus szóhasználattal "pszichopatának" titulálni.

A legtöbb esetben úgy gondolom, hogy egy szónak az emberek többsége által elfogadott jelentése tekinthető helyesnek, mivel így fejlődik, változik a nyelv, ez esetben viszont szerintem világos, miért nem szerencsés összemosni a két fogalmat. Az amcsi krimik már enélkül is mindenkinek épp eléggé a fejébe verték, hogy az átlag sorozatgyilkosok többségében rendesnek tűnő, egyedülálló, társaságkerülő emberek, nem kell tovább erősíteni ezt a képzettársítást.


És nem, nem kell beállni a sorba. Ha nem értik meg, hogy neked így jó, akkor nyugodtan mondd a szemükbe, hogy a hátad közepére sem kívánod a hozzájuk hasonló emberek társaságát, nem kell mindent lenyelni, nyugodtan bántsd meg őket. Meg kell értened, hogy valójában nem az életmódod zavarja őket, csak áldozatot látnak benned, gyenge falkatagot, akivel fölényeskedve megerősíthetik saját pozíciójukat. Ha kiállsz magadért, határozottságot mutatsz, akkor végül békén fognak hagyni.

2016. jan. 31. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.


"A legtöbb esetben úgy gondolom, hogy egy szónak az emberek többsége által elfogadott jelentése tekinthető helyesnek, mivel így fejlődik, változik a nyelv, "


Ezzel egyetértek, de ez olyan esetekben, amikor nem tudjuk, hogy a beszélők közül hányan gondolnak a szakkifejezésre és hányan a köznyelvi szóra, elég bajos. Ezt magad is írtad, csak kiegészítettem.

2016. jan. 31. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!