Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Kecskéket hogyan kell szállítani?

Kecskéket hogyan kell szállítani?

Figyelt kérdés

Sziasztok

5 kecskéről lenne szó

Egy közülük bakkecske

2 nek van szarva

Dobozos kocsiban kellene kb 40 km-t szállitani csak van aki azt mondja ossze kell kötni a lábait van aki azt mondja kössük oda a kocsihoz

Ti mit tudtok tanácsolni?


2016. szept. 7. 19:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Mekkora a kocsi doboza? Mármint, pl egy peugeot partner puttonyában vagy egy hilux fedett platóján nem tudsz elvinni 5 felnőtt kecskét, de egy transporterben bőven.

Ha szelídek, emberhez szokottak, akkor lehet ömlesztve, szabadon, menet közben úgyis elfekszenek, vagy terpeszállásban lemerednek, nem ugrabugrálnak.

Kikötni szerintem csak akkor szabad őket, ha úgy meg tudod oldani, hogy ne érjenek egymáshoz, azaz ne tekeredhessen össze a kötelük, ne tudják egymást megfojtani.

Ha nem ismered őket, vagy nagyon dilisek, akkor összekötött lábakkal érdemesebb, de ahhoz meg kell valaki aki tud tényleg jó csomót kötni, hogy ne is szorítsa el a vérkeringést, de ne is oldódjon ki a kötés. És fontos, hogy a négy lábát egy csokorba kell kötni, ne tudjon felállni, mert akkor meg elkezd kepeszteni.

Ha a baknak nagy, széles szarva van és esetleg verekedős típus, akkor van rá némi esély hogy kitöri az üveget.

2016. szept. 7. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget

Nem vadak de nem egy nagyon szelidek marmint nem jonnek ugy oda hozzám hogy simagassam

A 80 kilos bakkecskének nincsen szarva csak a lányoknak

Sajnos nem tudom mekkora kocsi lesz mert nem saját

2016. szept. 7. 23:34
 3/7 A kérdező kommentje:
Ők egy család.. Együtt vannak mind az öten régota es nem veszekednek
2016. szept. 7. 23:34
 4/7 anonim ***** válasza:
ha életükben sose voltak kikötve akkor ne most kezdd el a kocsiba, szóval ez is szempont a szállításban hogy szabadtartásosak vagy kötöttek voltak e
2016. szept. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hivatalosan állatszállítót kellene használni erre a célra...

Szerintem a lábakat felesleges összekötni, egyszer sem csináltam, pedig jópárszor fuvarozgattam már kecskéket. Békésen nézelődtek a személyautó ablakain keresztül a nagyvilágba. A kocsihoz nem kötném oda semmiképpen sem, egymásba akadhatnak menet közben, vagy hirtelen fékezéskor ilyen-olyan sérülések keletkezhetnek.

40km-en keresztül készülj rá, hogy potyogtatnak az autóba, és vizelnek is. A szaga igazán sose jön ki, érdemes valamit leteríteni alájuk ami vízálló, de nem eszik meg.

Menet közben piszkosul figyeljetek a hirtelen gyorsulás-lassulás-irányváltás mellőzésére, mert nem tudnak talpon maradni, vagy mi az amin állnak...

2016. szept. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat...most is ki vannak kotve mert szöknek

Dobozos kocsi lesz szoval nem nagyon tudnak nézelődni az ablakon :D

A szag nem baj mert eddig is állatok voltak benne

De akkor végülis hogyan csinaljam velük? Mert menet közben nem lesz mellettük senki szoval olyan otlet kellene hogy ne legyen semmi bajuk

2016. szept. 9. 23:22
 7/7 anonim ***** válasza:
Az egyik válaszoló vagyok. Ha dobozos az autó, és ezek szerint ismerik a kikötést, akkor a legegyszerűbb, hogy szépen felvezetitek őket egyesével, vagy akárhányasával, valaki becsukja kívülről az ajtót, a bent maradt ember pedig szépen leveszi mindegyikről a nyakörvet oszt' jóvan, szabadon utaznak. Ajtón kislisszansz, visszacsuk, indulás. Otthon meg vagy odatolattok ahol majd fognak lakni, kinyitjátok az ajtót és megvárjátok amíg lemennek maguktól (esetleg kicsit lehet nógatni, de amilyen kíváncsi jószágok, tuti pár perc alatt kimennek, vagy ugyanígy egyvalaki bemegy, másik kívülről becsukja az ajtót, mindenkit megfogdosol, és levezeted.
2016. szept. 10. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!