Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » 100 csirke takarmányának...

100 csirke takarmányának megtermeléséhez mekkora földterület szükséges?

Figyelt kérdés

2016. szept. 17. 14:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Attól függ,egy évben hányszor veszel belőle. 6 hetes korukra a brojler csirkék már vágásérettek, a tanyasi csirkék lassabban nőnek,de kevesebbet esznek, és lehet szabadban tartani őket, így még kevesebb takarmány fogy.A brojler csirke nagyon igényes, összetett takarmányozásra szorul, nem érdemes házilag készíteni.
2016. szept. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tojás és/vagy kettős hasznú tyúkok lennének, és minél tovább (2 év?) lennének tartva. Mélyalom + nagy kifutó. Zöldet kapnának, de gondolom, így is megennének napi 10-13 gramm szemes takarmányt... de tapasztalatom még nem igen van, ezért a kérdés. :)
2016. szept. 22. 12:47
 3/6 anonim válasza:
Ha minőséget akarsz és nem holokausztot minimum a négyzetméter/fő.
2016. okt. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, de te nem a kifutó méretére gondoltál esetleg?

Én a szemes takarmány megtermeléséhez szükséges helyet kérdezném...

2016. okt. 16. 22:20
 5/6 anonim ***** válasza:
Ezek szerint nem csirkéket akarsz nevelni, hanem tojótyúkokat szeretnél tartani. A 10-13 grammnak veheted a 10-15 szörösét, attól függően, hogy mekkora területen tartod őket, tudnak-e folyamatosan legelészni, rovarokat gyűjteni, pl. nagy területű udvar,gyümölcsös kert,stb. A nagy testű tyúkok többet esznek, mint a 1,5 kilós tojó hibridek, de átlagosan számolhatsz 150 g/ nap/tyúk mennyiséggel: 0.15*100*365 kerekítve jó 5 tonna az éves takarmány szükséglet. Legalább 4-5 féle takarmány keverékéből álljon az étrendjük (kukorica, búza, árpa, napraforgó legyen benne és ha lehet, még zab is egy kevés. A kukorica a kalászosok, a napraforgó termésátlagai adottságtól,és évjárattól függően 4-7 tonna közöttiek ,ebből következik, hogy minimum 1 hektár föld képes 100 tyúkot eltartani.
2016. okt. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ohh, igen, rosszul fogalmaztam, elnézést!

Köszönöm a választ, nagyjából én is így okoskodtam, de nem voltam egészen biztos.

2016. okt. 17. 22:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!