Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Megközelítőleg mekkora földter...

Megközelítőleg mekkora földterület szükséges egy ember egész éves ellátásához?

Figyelt kérdés
Nem az ökológiai lábnyomra vagyok kíváncsi.
2012. okt. 23. 00:10
1 2
 1/17 Alexphoto ***** válasza:
47%

Valahol olvastam, hogy ha valaki a hagyományos módon gazdálkodik, akkor egy 4 fős családnak vagy négy hektárra , vagy négy hold földre van szüksége. Tudom, nem mindegy, de valahol ehhez közeli érték.

Természetesen ezt nem drága gépekkel, hanem a jól bevált több évezredes módszerrel. Lóval. Fura ezt hallani, de hamarosan megint eljön az idő, hogy ezt használják. Azt, hogy az emberiség életében volt kb 150 év, amikor korszerű technikát használhatott, ez hamarosan csak emlék lesz. Ma azért művelnek hatalmas területeket korszerű gépekkel, mert a haszon kb 80 %-a a drága gépek banki terheinek fizetéséhez és üzemeltetésükhöz kell. Ma már Németországban is találkoztam olyannal, hogy lóval szántott a gazda. Gyerekkoromban az én apám és a nagypapa is lovakkal dolgozott és meg lehetett belőle élni.

2012. okt. 23. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
82%

Amennyiben csak egy lova van, már rögtön kevés a 4 hektár. 1 lónak legalább 1 hektár (de ajánlott több) legelő kell, illetve még 2-3, amiről kasználunk (vegyük számításban, hogy igáslóba tömni kell a kaját). Tehát már 4 hektárról beszélünk, pedig még csak lovunk van...

Becslésem szerint olyan 20-30 hektár körül már el lehet éldegélni alapszinten.

2012. okt. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Alexphoto ***** válasza:
100%

Dehogy kell akkora terület. Gyakorlatból tudom, hogy amikor gyerek voltam, még sok volt a magán gazdálkodó és megközelítóleg sem volt akkora területük.

A kert nagysága hektárban ki sem fejezhető ami egy család részére a konyhára kell egy egész évre. Csak állatok tartzására van szükség nagyobb területre.Két disznó,baromfiak nevelésére és a lóhoz bizony, nem kell 3 hektárnál nagyobb. Tudod, hogy a 20 hektár az már milyen nagy? 100 méter széles, 2 km hosszú. Egy család normális fenntartásához ennyire nincs szükség. Természetesen nem baj, ha van több, de az már az egyéb kényelmi plusszokra ad több bevételi lehetőséget.

2012. okt. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
83%

mielőtt vitatkoztok, először talán tisztázni kellene a keretfeltételeket.


teljesen önmagad vagy és mindent a saját területeden kell megoldanod, vagy tudsz (akár cserekereskedelemmel) bizonyos javakat másoktól beszerezni? baromira nem mindegy. legeltetni a saját területeden kell, vagy ki tudod csapni a határba az állatokat?


ha úgy számolod, hogy magadban vagy és másra nem számíthatsz és csak a saját földed áll rendelkezésre, akkor igenis reális a 20 hektár.

2012. okt. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Alexphoto ***** válasza:
100%

Ez azért nem kis túlzás. Mit csinálsz ekkora hatalmas területen az önellátáson kívül. Amint írtam, kertnek jelentéktelen terület elég. Amit gabonának állattartásra. Számold ki, mert a neten megtalálod, hogy átlagosan gabonánként hány tonna terem egy hektáron. Meg fogsz lepődni. Egy év alatt az a néhány állat hol eszik meg annyit?

Most néztem burgonyából 25 tonna hektáranként azaz 250 mázsa, az őszi árpa 4,5 tonna, kukorica 7-8 tonna, és sorolhatnám a többit. Na ezen érdemes elgondolkodni :)

2012. okt. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Akkor is ennyi terem, ha nincs műtrágya és növényvédőszer (amiket a mai bőventermő fajták alapban igényelnek)?
2012. okt. 24. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
59%

ja.

de amire szükséged van:

búza, kukorica, burgonya, paradicsom, paprika, hagyma, saláta, répa, tök (+karalábé stb), napraforgó (az olaj miatt), ezen felül gyümölcsös, alma, körte, szilva, barack stb. valamint hely az állattartáshoz, szarvasmarha, sertés, tyúk (+liba, birka), ló. természetesen mindezeknek takarmány, illetve mindezek olyan populációban, hogy kitartsanak beltenyészet nélkül legalább a fél életedben.


na így tessék számolni.

2012. okt. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Alexphoto ***** válasza:
100%

Régen se volt műtrágya és volt termés. Voltak állatok és az a trágya volt az igazi. Ma is az lenne, csak Magyarországon a szokásosnál is kevesebb az állat. (Nem politikusra értem).

Angliában élek, itt mindenhol legelésző állatokat látni. Amikor hazautazok autóval, fél európán átutazok és mindenhol látok állatokat. Magyarországon még közel 300 km-t megyek, de soha sehol semmi legelésző állatot még nem láttam. Kicsit eltértem a témától, de azt hiszem érthető mire utaltam ezzel. Nálunk vegyszerrel szokás pótolni a trágyát. Rossz szokás

Lehet, hogy a műtrágyával némi pluszt lehet termeszteni, de a minősége a természetes trágyától jó a termésnek.

A válaszomra adott százalékot pedig ne vedd komolyan, valakik manipulálnak, nem tetszik, hogy az igazat írom le

2012. okt. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Alexphoto ***** válasza:
100%

ma 16:42-nek írom:

Elfelejtetted írni a banánt, az ananászt, pulykát és még ki tudja mit nem írtál.

A kérdés az volt , hopgy mekkora földterület kell a saját ellátáshoz. Remélem Te sem láttál olyant, ahol mindez megvolt, amit felsoroltál, csak állat- és növénykertben. Nyilván nem minmdent termel az aki önállóan akar élni, hanem néhányat termel, tenyészt, amit gazdaságosnak lát, a többit pedig megveszi. Vannak ma is téeszek(ma más a nevük). pedig ott sok a föld, van elég dolgozó, mégsem foglalkozik annyifélével, mint amit felsoroltál. Majd ha a kérdező barátunk egy lakatlan szigetre megy, ott elképzelhető, hogy visz magával annyi állatot, mint Noé a bárkájával :))))

2012. okt. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mindegyik hasznos volt.


A kérdésem abból a gondolatból fakadt, hogy reálisan megoldható lenne-e egyfajta elvonult remeteség. Állattartásban nem gondolkodtam, egyedül csirkét tartanék a tojások miatt. Persze csak egy kósza gondolat az egész, de jó rajta agyalni. :)

2012. okt. 24. 23:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!